109 Naposledy upravil: karlos.mexican (18.08.2015 12:50:41)

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zdar lidi
tak kolik toho u vás napršelo?
hlásily silný deště, ale v plzni žádný šílenství, každopádně lepší než nic.
jirko a co břeclav, jak prší u tebe? už jsou bambusy zase v kondici?
                                                                                                          karlos

110

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Okres Česká Lípa - chčije a chčije, sice trochu ale 3 dny vkuse takže až až.

111 Naposledy upravil: karlos.mexican (19.08.2015 10:54:01)

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

tak to je pěkný.
dnes čtu, že včera napršelo víc než normálně za měsíc.
v plzni nic...

112

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Tak napršelo celkem dost. Odhadem cca 10 cm - podle množství odpuštěné vody v bazénu.

113

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

dnes v plzni pouze drobně mrholilo, jinak nic.

114

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Ahoj,mam dotaz,některy druhy bambusu se me asi zblaznily napr.Phyll.Nuda ma asi 20 novych vyhonu a dalsi druhy sou na tom podobne.Prestal sem hnojit koncem června.Čím to je? Je to normalní??Podle mě stejně vymrznou,protoze nestihnou "dozrat".

115

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Mladé rostliny to dělají pravidelně a starší občas. Aby se rostlina zbytečně nevysilovala, tak tyto výhonky odstraň, protože stejně nedorostou a do zimy nevyzrají. Já to aspoň dělám.

116

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Dík za radu du je vostrihat.

117

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Fargesia songmingensis semenáč (2012), výhonek letos cca 2.5m

PunBB bbcode F. Songmingensis

118

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Mám některé semenáče podobně velké. Vyhnaly nové výhony a teď na podzim jsou krásně zelené a teprve bují. Mají bohužel obrácený růstový cyklus, takže jsem zvědav, jak letos po zimě dopadnou.

119

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

To je hrozný prohlížet si ty jarní přírůstky když je zima smile Už aby bylo zase jaro... Ještě, že jedu brzo do Asie, tam bude pořádnejch bambusů mraky wink
Nemáte třeba tip na co se podívat či zkusit přivést? Jedu Thajsko, Kambodžu a Vietnam. Díky!

120

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Jirko, nedal bys mně na sebe kontakt? Rád bych se u tebe stavil, až pojedu kolem, a mrknul se na bambusy. Pokud by ti to tedy nevadilo, samozřejmě :-)
Na mě mejl: petrjansa@seznam.cz