1

Téma: Sasaella masamuneana Aureostriata - kvete

zaslal Szomolanyi:  Posielam fotky Sasaella masamuneana Aureostriata z dnešného dňa. Všimol
som si, že zakvitla. Naďalej kvitne aj Phyllostachys propinqua Li-Yu-Gan a Ph. glauca Yunzhu.


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Sasaella masamuneana Aureostriata - kvete

Příští víkend jedu na chatu, kde jí mám, tak se podívám jestli také kvete. Phyllostachys glauca YunzhuPhyllostachys propinqua Li Yu Gan mi kvetou také dál, ale zdá se mi, že to zvládají dobře a myslím, že přežijí. Zajímavé je, že můj klon  Phyllostachys arcana Luteosulcata nejeví vůbec žádné známky kvetení.

3

Re: Sasaella masamuneana Aureostriata - kvete

Tak jsem rostlinu prohlédl a žádné kvetení jsem nezpozoroval. Letos jsem jí ale zmlazoval a střihl jí cca. 15cm nad zemí, tak je možné, že jsem jí tím přibrzdil.

4

Re: Sasaella masamuneana Aureostriata - kvete

Rostlina mi vykvetla letos na jaře. Opylení není nic moc, většinou se v každém klasu udělalo jedno či dvě semena. Některá jsou ovšem docela velká. Pár zralých jsem už sklidil. Pokud někomu kvete doporučuji sklidit také, pod šlupkami se někdy dělá plíseň. Mám pár kvetoucích sazenic v kontejneru, kdyby měl někdo zájem, můžu je darovat.

PunBB bbcode test

5

Re: Sasaella masamuneana Aureostriata - kvete

Rostlina se mi zdá, že přežije. Letos opět vyhnala stébla která kvetou, ale zároveň jsou tam i taková, která mají listy a nejeví známky kvetení.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test