1

Téma: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

Zdravím všechny bambusáky - dlouho jsem tu nebyl, protože jsem myslel, že už mám všechno bambusové co potřebuju, ale po 3 letech co moje Němčická sazenice Phyllostachys parvifolia nevyrostla ani o centimetr chci požádat kolegy, kteří mají větší štěstí a můžou poskytnout vitální sazenici, že bych se s nimi rád spojil - možná výměna - prodej - nebo se nějak domluvíme - telefon 737 229 843 - díky za každé i nfo - PS: Phyllostachys atrovaginata taky beru :-)

PPS: Ať vám to roste ! Dneska čekám teplotní vrchol zimy - Frýdlant nad Ostravicí 370nm - kupodivu krutý mráz se nám zatím vyhnul a je cca 20cm sněhu, takže i pro jiné náchylné kytky jako peřina. 

Mějte se !

2

Re: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

Je to meristém? Nevíš?

3

Re: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

Mám většinu sazenic od p. Rézla a v pohodě. Mrkni na

http://forum.bambusy.info/topic/764/jar … ky/page/9/

Škoda, že jsi nenapsal na podzim, měl jsem dost sazenic. V létě odkopnu nové výhonky i zdarma.

4

Re: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

Věřím, že to díky prodejci meristém není, ikdyž tak podle růstu vypadá (můžu poslat fotku) - fakt bída, ale vybral jsem si ho sám a měl nadějné stéblo a vypadal, že prostě pojede, podle infa co mám z webu se parvifolia hůře chytá, takže to přisuzuju spíše tomu. Mám většinu bambusů od p Rezla a některé mají dneska skoro 5m.

Co vám budu říkat zahrada jako dlaň a dneska už přes bambusy není na spoustu věcí ani vidět, ale mám pořád pár představ co tam ještě přidat. Díky Jirko za info a jestli se ti výhledově podaří něco urvat i pro mě, budu fakt rád a když dáš vědět tak přijedu a pokud budeš něco shánět tak dej vědět - sleduju tvoje nárůsty dlouhodobě a musím uznat, že ti to roste opravdu fakt dost dobře.

Takže ať to roste !!! Dneska v noci napadalo cca 5 cm sněhu v plusových teplotách a ráno přimrzlo, takže po všech bambusech ledová krusta - stébla padly až ze 4m na zem, ale všechno vydržely a ráno už byly skoro zpátky - vzpomínám, že pár roků zpátky jsem všechno na podzim vyvazoval cca v 1,5 a stébla se na hraně vyvázání lámaly = tam kde hodně sněží jako u nás nevyvazovat vůbec nebo minimálně dělat po metrech patra.

Čauky všem ZiP

5

Re: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

ZiP33.73 napsal:

Věřím, že to díky prodejci meristém není, ikdyž tak podle růstu vypadá (můžu poslat fotku) - fakt bída, ale vybral jsem si ho sám a měl nadějné stéblo a vypadal, že prostě pojede, podle infa co mám z webu se parvifolia hůře chytá, takže to přisuzuju spíše tomu. Mám většinu bambusů od p Rezla a některé mají dneska skoro 5m.


Pokud to bylo před třemi lety, tak by to meristém být mohl. To už byly v Evropě dostupné a p. Rezl meristémy v nabídce má. Zrovna jsem dal dohromady článek o problémech s jejich růstem, tak každá informace o nich se hodí. Jestli to ale nevíš jistě, tak nevadí. Někdy může mít problémy i vegetativně množená sazenice.

Článek zde:  Laboratorně množené rostliny, rizika pro pěstitele

6

Re: Phyllostachys parvifolia ať konečně roste

Ahoj Jirko, neměl bys Phyllostachys parvifolia? Jsem ze Syrovic, tak bych si do Břeclavi dojel. Mohl bych nabídnout k výměně Pleioblastus Amarus, Phyllostachys Aureosulcata Harbin-inversa, Aureocaulis . Díky