1 Naposledy upravil: Terka228 (27.06.2015 20:03:13)

Téma: Pomoc s určením druhu bambusu

Zdravím,
jsem tu úplný nováček...prosím o určení druhu bambusu, který nám sám vyrostl na zahrádce. Po necelých 2 měsících růstu má výšku cca4m a tloušťku 3.5 - 4 cm. Lístky nahoře jsou proužkované. Prostě najednou koukám, co nám to roste za rybízem z praskliny v půdě.  jsou takto vysoké a ten čtvrtý zůstal maličký.
Mamka má vedle za živým plotem bambus, ale ten je široký do 1cm a listy má zelené. Evidentně jde tedy o jiný druh.
Ten náš nám rostl přímo před očima a ani nevíme, jak se k nám dostal.O pěstování nevím zatím vlastně nic. Přezimuje? A jak nejlépe se o něj starat? Když už tu je, nechceme o něj přijít...
Děkuji moc za rady.
PS: nevím jak vložit obrázek

2

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Ahoj,
bez fotky budu jen hádat.
Pokud jste bambus nikdo nesadil, tak bych to typl spíš na nějaký rákos a né bambus.
Bambus, aby měl 4m na výšku a tloušku 3,5-4cm, tak by byl starý několik let.

3

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

fotky od Terka228:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Děkuji administrátorovi za přidání fotek.

5

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Tak bambus je to na 100%, je to Phyllostachys, ale druh si netroufám určit. Pokud matka má zasazený bambus, je možné, že to bude od ní. Mě se také přestěhoval např. Phyll. shangai3 o několik metrů vedle a nové stébla byla 2x větší.

6

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

ahoj
vypadá jako - Phyllostachys vivax “Huanwenzhu”

7

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Ráno jsem nestíhal odpovědět, ale hned mě napadl Phyllostachys vivax Huanwenzhu. Souhlasím s karlosem, nic jiného to nemůže být. Zkuste se podívat na ten druhý za živým plotem, jestli má také žlutý proužek na stéble. S největší pravděpodobností pod zemí utekl a teď vypustil nová stébla. Mimochodem moc pěkná a velká. Krása.

8

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Dekuji moc,jak jsem ho podle nazvu našla ,tak je to nejspíš opravdu ono.Jsem už teď ale mimo domov,tak v sobotu prozkoumam ten mamky bambus. Ona ho ma takový tenoucky,tak mě to překvapilo. Ještě jednou moc dekuji.

9

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Tak máte pravdu, mamka ho opravdu má. Už ho má spoustu let přesně za tím plotem, ale vždy byl úplně tenoučký.Až letos má i ona vysoké silné přírůstky. Tak jsou asi letos příznivé podmínky.
Děkuji moc za pomoc smile

10 Naposledy upravil: slivenec (18.07.2015 11:50:12)

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Dobrý den.  Prosím o určení druhu bambusu o který se starám již 10 . Let . Kdysi jsem ho dostal jako dárek , ale dodnes nevím , jak se vlastně jmenuje...
Předem děkuji za pomoc.
Slivenec.
P.S.
Nechápu složitost nahrávání obrázků na tomto webu.
Pokud by mi chtěl někdo pomoci ... obrázky odešlu mailem , MMS , Viber , WhatsApp , Messenger ....
Předem děkuji .
Michael Bartoň (737826468)

11

Re: Pomoc s určením druhu bambusu

Pošlete fotky na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám.