1

Téma: Phyllostachys kwangsiensis

Nesmírně by mne zajímalo, jak se po kvetení druh vyvíjí. Zda někde přežil a regeneroval a zda ze semenáčů vznikly nové nadějné klony - byla snad i možnost jej při současném kvetení zkřížit s Phyllostachys rubicunda...
Phyllostachys kwangsiensis  je pro mne druh nepostradatelný a rád bych jej na své zahradě v Čelákovicích obnovil neb do toho svého kvetení rostl a běžel jako blázen... Nádhera!

2

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Moje rostlina uhynula. Mám jeden semenáč, ale je zatím malý, tak jaký bude těžko říct.


V zahraničí už někde regeneruje, mateční rostliny přežily a rostou dál. Někde ještě kvetou. Už jsem viděl i nabídku semenáčů. V Německu už mají sazenice nové generace na prodej.

3

Re: Phyllostachys kwangsiensis

To je dobře neb ta nová generace by neměla pár desítek let znovu vykvést. Pro mne je  Phyllostachys kwangsiensis  pro jeho vitalitu druh nepostradatelný!




wufeng napsal:

Moje rostlina uhynula. Mám jeden semenáč, ale je zatím malý, tak jaký bude těžko říct.


V zahraničí už někde regeneruje, mateční rostliny přežily a rostou dál. Někde ještě kvetou. Už jsem viděl i nabídku semenáčů. V Německu už mají sazenice nové generace na prodej.

4

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Mám semínka kwangsiensis. Část bude hluchá, ale snad něco vyjde.

Je to kwangsiensis?

PunBB bbcode test

5

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Až uschnou strč je do lednice. Měla by se tím prodloužit klíčivost.

Ty jsi koupil, nebo jsou z tvé rostliny? Druh se určitě takhle nepozná. Ale podle tvaru se mi zdá, že jde o jiný rod, případně úplně něco jiného. Přijdou mi takové moc tlusté v poměru k délce.

6 Naposledy upravil: Martin Gross (09.10.2019 07:19:30)

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Od pěstitele. Ze zahrady. Rostlina kvete, ale už má i olistěná stébla. Cca400 m.n.m. Pán má víc druhů. To, že kwangsiensis kvete ještě letos, mě překvapilo. Zkusím sadit po jednom za okno. Jen nevím, jestli přímo do substrátu, nebo přes vatu. (Buničinu) Semena jsem sám natrhal a kvůli výsevu i vyloupal z plev. Abych nesel jen prázdné pluchy.

7

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Já bych koupil výsevní sustrát a dal to přímo do něj. Nevím, jestli není lepší ale počkat na jaro. Teď přes zimu na okně nebývá úplně ideální teplota a i den je krátký.

8

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Tý jo, nedala by se sehnat ještě nějaké semínka? Koupil bych.

9

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Václave, prosím, jak se vyvíjí dále P. kwangsiensis - resp. jeho nabídka na trhu ze semen nové generace. A ze semenáčů se vyvinuly už i nějaké klony nebo druh drží hodně původní genetiku? Pro mne je to druh nepostradatelný a tak bych si ho rád znovu opatřil. A ještě se vyjádřím k projektu Mrchojedy-(Samopše)


Josef Knap napsal:

To je dobře neb ta nová generace by neměla pár desítek let znovu vykvést. Pro mne je  Phyllostachys kwangsiensis  pro jeho vitalitu druh nepostradatelný!




wufeng napsal:

Moje rostlina uhynula. Mám jeden semenáč, ale je zatím malý, tak jaký bude těžko říct.


V zahraničí už někde regeneruje, mateční rostliny přežily a rostou dál. Někde ještě kvetou. Už jsem viděl i nabídku semenáčů. V Německu už mají sazenice nové generace na prodej.

10

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Je to pan Lipenský ze Žamberka. Snad mě za to neukamenuje :-) kwangsiensis mu dokvétá, ale myslím, že bude kvést trochu i příští rok. Kdo máte fb, tady mám odkaz na mou inspekci u něj. Web má tuším www.bambusy.com

https://m.facebook.com/story.php?story_ … 1663345558

11

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Martin Gross napsal:

Je to pan Lipenský ze Žamberka. Snad mě za to neukamenuje :-) kwangsiensis mu dokvétá, ale myslím, že bude kvést trochu i příští rok. Kdo máte fb, tady mám odkaz na mou inspekci u něj. Web má tuším www.bambusy.com

https://m.facebook.com/story.php?story_ … 1663345558


A nevíš zda-li by byl ochotný nějaká semena sdílet?

12

Re: Phyllostachys kwangsiensis

Nevím. Zkuste se zeptat. 😇