1

Téma: Zima 2014 - 2015

Zdravím všechny bambusáře.
Po dnešní kontrole zahrady a mnou pěstovaných bambusů, si troufám říci, že poškození mrazem nemám žádné.
Tato zima byla opět velice teplá.  Tady na jihu byl mráz minimální a napadaný sníh vždy roztál. Pokud vyjde delší předpověď, tak už by neměl větší mráz přijít.
Jinak se již nemohu dočkat jara, abych mohl začít pracovat na zahradě.

2

Re: Zima 2014 - 2015

Jsem na tom stejně. Vypadá to, že vše je ve velmi dobrém stavu. Mám jen pár zlomených stébel, která nevydržela námrazu v prosinci. Snad už to vydrží, ještě teď hlásí opět znovu mráz a ledovku.

Vytáhl jsem semena z lednice a chystám se vysévat. Taky už se těším, až se budu moci rýpat v zemi.

Určitě se letos vyplatí pořádně vše nahnojit. Loni jsem měl velmi tlustá stébla u spousty druhů, tak po téhle teplé zimě je velká šance, že letos budou ještě tlustší.

3

Re: Zima 2014 - 2015

Letošní mírná zima neudělala žádné škody ani na mých rostlinách.Vše je zelené,jako by ani zima nebyla.
  Samozřejmě pleioblastusy a sasa palmata mají od únorového sluníčka suché listy,ale  to každý rok.
Koncem února rozházím první hnojivo a vytáhnu ze skleníku sazenice,které jsem  tam měl na přezimování.
Vypadá to,že by větší mrazy už přijít neměly.                                                                                                                                                                                                                                                                       .