1

Téma: Pomoc pro začátečníka

Zdravím fanoušky bambusů!

Mám velký zájem pěstovat bambusy, ale vůbec nevím, jaký si vybrat. Můj vysněný bambus by měl být vysoký do 10 m, široký kolem 4 cm , velmi odolný proti zimě (pozemek 600 m.n.m.), rychle rostoucí, aby se dalo i nějaké to dřevo použít na zkrášlení interiéru.
Chápu, že asi všechno nepůjde, ale alespoň něco blízko tomuto ideálu smile
Ještě bych rád věděl, kdy je nejvhodnější doba na zasazení...

Nikdy jsem ještě žádný nepěstoval, ale mám na to spoustu času, tak mi prosím poraďte...

Děkuji za odpověď

2

Re: Pomoc pro začátečníka

Nezlob se na mě, píšeš, že máš hodně času a nedáš si ani čas, aby sis přečetl zde publikované články.

http://bambusy.info/?clanky:s-jakymi-druhy-zacit

3

Re: Pomoc pro začátečníka

Ahoj.

Mám takový problém s jednou Aureosulcatou. Na podzim mi kamarád odkopal asi tak půl metru vysokou rostlinu se stočenými listy, které v průběhu půl roku opadaly a nyní zbylo asi 8 listů, z nichž 6 listů jsou stále stočené. Bambus se viditelně z šoku, který utrpěl v září při oddělení od mateřské rostliny, nevzpamatoval. Prosím o každou radu. Myslíte že se na jaře probere a hodí nějaké listy? Stonek je krásně zelený a kořenů by měl mít dost. Děkuji za pomoc

4

Re: Pomoc pro začátečníka

Opadnutí listů se stává. Pokud je stonek zelený, tak bych to neviděl, tak katastroficky. Z jara nejspíš vyraší nové listy, v druhém případě Ti ze země vyraší nové stébla.
Pokud by to dopadlo špatně a nic, tak se můžeš klidně u mě stavit a já Ti zdarma odkopnu Phyll. aure. spetabilis (nevím odkud jsi)

5

Re: Pomoc pro začátečníka

Děkuji ti Jirko za odpověď a za dobrou nabídku, jsem z Brna takže to k tobě nemám moc daleko. Kdyby mi to dopadlo špatně, tak se s tebou eště domluvím. Viděl jsem tvoje některé fotky, co jsi tu zveřejňoval a musím uznat, že máš opravdu pěkný kousky.