1

Téma: Mexiko

zaslal karlos.mexican:

Zdar lidi,
tak jsem zase zpátky z velmi úspěšné a vyčerpávající expedice za kaktusy do mexica. přesto že jsem tam byl už asi podvacátý, tak jsem si tam doposud nevšímal bambusů. to se ale letos změnilo a to tak až mě kolegové upozorňovali, že víc jak jednou denně na bambusech nestaví. tak jsem taky nafotil pár snímků. co je to za druhy nevim. nejdelší stébla měly 8-9 metrů a průměr 9cm prostě klacky jako bejk to u nás asi nevyroste, ale mexičani je zasadí a nic s nima nedělají. v sušších rocích stébla hodně schnou. využití stébel jsem neviděl a když jsem se ptal, tak mě jeden starší chlapík řekl, že spíš upotřebí rákosovou trávu - asi (Miscanthus gigantheus) ??? také je mam pro vás vyfocený. ty nejdelší měří max.7metrů a průměru max. 4cm - možná že jsou někde stébla silnější, ale neviděl jsem a to většina trsů rostla na březích vyschlých rěk, kde je voda jen když prší a to vemi krátce. jinak jsou neskutečně pevné a stěny jsou až 4mm silné. klidně se ptejte co vás bude zajímat  rád odpovim.

Ať to roste

Karlos

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

3

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Mexiko

Zdar lidi,
zdravim podruhé. V první části článku jste mohli vidět bambusy před restaurací, rákosovou trávu na březích řek a jeden trs bambusu který zasadili u studny. Ten patřil mezi ty nejlepší a největší.

Dnes vám ukážu jeden trs bambusů v poměrně suché oblasti ve městečku Ocampo (Coahuila) a další trsy v kaňonech na východu země.


Příští rok pravděpodobně pojedeme na jih Mexika kde očekávám daleko víc bambusů a daleko víc fotek.

Mějte se a ať rostou

     Karlos

Bambus ve městečku Ocampo:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: Mexiko

Bambusy v kaňonech na východě země.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

6

Re: Mexiko

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

7

Re: Mexiko

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

8

Re: Mexiko

Díky za fotky, z těchto končin jsem bambusů moc neviděl. Zajímavý postřeh mi přijde, že jsou schopné dobře růst i v suchém prostředí. Je to úplný opak od čínských druhů a dalších asijských druhů, které většinou naopak prosperují ve vlhkém prostředí. Ikdyž ten velký u studny a baráku možná zalévají, ne? Zdá se mi na té fotce, že u něj leží hadice. Ten u baráku se mi líbí nejvíc. Dokázal bych si něco takového doma u dveří představit. smile

Mám doma knihu:

Emmett J. Judziewicz, Lynn G. Clark, Ximena Londoño, Margaret J. Stern: American Bamboos

PunBB bbcode test

Pokud bys měl zájem jí prostudovat a příště jet odborně vybaven smile, mohu ti jí zapůjčit.

9

Re: Mexiko

ahoj
ten trs u studny si asi tahá vodu z ní. pochybuju že ho tam zalejvaj, ale možná jo. neptal jsem se.  v těch sušších oblastech bylo vidět několik úplně uschlých trsů a nebo proschlých, které živoří a čekaj na déšť. ten trs u domku pod horama měl nejdelší tyče tak 9metrů, ale všechny suché. spíš mě překvapilo, že nevyužívaj tak silné tyče. měj se karlos