1 Naposledy upravil: Tomanek (12.07.2013 10:39:16)

Téma: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Tak se obávám, že mě můj bambus po 5-ti letech pěstování z odkopku kvete (foto zašlu).  Uhyne tento druh po odkvětu?

to Pepa z Brna: Jak dopadla tvá rostlina po odkvětu viz.: http://forum.bambusy.info/post/3301/#p3301 ?

2 Naposledy upravil: testudo (15.07.2013 20:55:28)

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Obávám se,že konvalinka na fotce Pepy po odkvětu pomalu zmizela....
Jinak jak to sleduji,tak letošní rok bambusům nepřeje,další se chystá kvést.Po indocalamu lat. je to druhý perspektivní druh,co začíná vykvétat.
   Moje rostliny obou zmiňovaných bambusů se zatím tváří,že se jich to netýká.Viridiglaucescens mám ze stejné rostliny jako Tomanek,tak je to jen otázka času.Zajímalo by mě,jestli kvete i ta velká rostlina ,ze které máš ten odkopek.Jestli si vzpomínám,mělo jít o nějaký obrovský trs  v areálu snad výzkumného ústavu na nejmenovaném místě na Moravě

3

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Tak té konvalinky a tím pádem narážky v textu jsem si nevšimnul ;o)

Teprve se chystám obhlédnout "mateční" rostlinu. No podle toho, jak píšeš o vitalitě odkvetlých rostlin ( http://forum.bambusy.info/post/6081/#p6081 ), tak asi provedu radikální zásah. Vykopu celou mou rostlinu a dám něco nového. Je to sice škoda, protože mám v trsu několik stébel přes 7m ale než čekat, jak to dopadne, tak raději pořídím novou rostlinu. Ono od pohledu je tento rok rostlina taková "bledá" - chybí krásná zelená barva a lesk. A to ji vydatně hnojím.

4

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Ahoj, viridiglaucescens mi před týdnem, kdy jsem ho viděl naposledy, nekvetl. Možná je to ale jen tím, že je to stále slabá rostlina. Na jaře 2012 jsem ho musel přesadit. To mu také moc neprospělo po kruté zimě, kdy přišel o vše nad zemí. Takže teď je vysoký asi 1,5 m. Pojedu se na bambus podívat příští týden, tak dám vědět, jestli se nesnaží o květ. Můžu pak poslat foto.

5

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

zaslal Tomanek:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

6

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Z čeho usuzuješ že kvete? Na těch fotkách mi to spíš připadá, že nové výhony postihla nějaká nepřízeň a špatně rostou, nezdá se mi, že by šel do květu.

7

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Tak toto mi dělá viridiglaucescens letos také. Ale protože je zatím malý, tak z toho snad vyroste smile Některá stébla mi vyrostla bez jediného listu - zaschly malé větve. Nevím, jestli to třeba není suchem. Moje bambusy už suchem začínají trpět.

8

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

Ahoj lidi. Jsem tu nováček, ale líbí se mi bambusy už od mala. Nyní jsem se stal majitelem pozemku u Berounky a chtěl bych na zahradu bambus. Chtěl bych např: Phyllostachys vivax shangai,Phyllostachys atrovaginata, Phyllostachys parvifolia, nebo Phyllostachys aurosulcata. Koukal jsem že jsou nejodolnější na naše podmínky, ale nenašel jsem prodejnu semen. Občas se najde rostlinka, ale za tu chtěji palbu... ale to by se mi do povodňové zóny strašně prodražilo. Poraďte mi prosím nějakou prodejnu, kde bych tyto druhy sehnal. Díky Láznič

9

Re: Phyllostachys viridiglaucescens - kvetení

http://forum.bambusy.info/topic/441/sem … dnika/tady určitě seženeš.
U nás semena tebou vybraných druhů bohužel nekoupíš.