1

Téma: bambus ako palivo

Ahoj! Chcem sa opytat ci by bol niekto taky dobry a poradil mi aky bambus u nas dosahuje co najvacsiu vysku a zaroven je  co najhrubsi. Drevna hmota by mala byt vhodna ako palivo na priemyselne pouzitie. Pestovanie vo vacsom mnozstve celorocne  nadmorska vyska cca 250 mnm. Dakujem.

2

Re: bambus ako palivo

Mrkněte do tohohle článku: http://bambusy.info/?clanky:velke-bambusy, tam jsou velké druhy vypsané.

Pro pěstování bambusů jako paliva bych ale spíše doporučil menší, více odolné bambusy, mrkněte sem:

http://bambusy.info/?clanky:s-jakymi-druhy-zacit

3

Re: bambus ako palivo

Z vlastní zkušenosti vím, že bambus hoří velice dobře. Musí se však pořádně stébla rozsekat. Pokud zůstane polínko bambusu s oběma kolínky, tak při hoření vzduch uzavřený mezi těmato kolínky pěkně střílí. Zvuk podobný výstřelu s pistole.

4

Re: bambus ako palivo

Myslím,že v našich klimatických podmínkách je nereálné využití bambusu k pravidelné těžbě za účelem topení.Jednak kdyby se stébla pravidelně řezala všechna u země,porost by to určitě hodně oslabilo a další rok by narostla menší stébla.A vybírat jen ty starší a vyzrálé jde v amatérských podmínkách,ale pro nějaké průmyslové využití snad ani nepůjde.
     Četl jsem několikrát ,že v Německu a Francii využívají velké trávy miscanthus giganteus k plošné výsadbě na polích , každý rok pravidelně kosí  a přímo zpracovávají na topné pelety.Pokud by jste to myslel vážně,uvažoval bych tímto směrem,mají to ověřené a články určitě najdete na internetu.
Tento miscanthus u nás dorůstá bez velkých problémů tří až čtyř metrů,stébla mají bez hnojení až 1,5 centimetru i více a velmi snadno plošně přirůstá.Když ho jednou zasadíte,vydrží bez ošetřování několik let.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

5

Re: bambus ako palivo

Jinak místo bambusu na topení doporučuji rychle rostoucí topol - vlastnipalivo.cz

6

Re: bambus ako palivo

Tak tohle je opravu zajímavé. Dostal jsem se sem náhodou a myslím, že se o využití bambusu začnu zajímat více..