1

Téma: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

Dobry den,

Chcel by som skusit zalozit na zahrade bambusovy haj, ako najlepsi druh na tento ucel sa zatial pozdava:
Phyllostachys atrovaginata

Neviete mi prosim Vas poradit kde by som mohol kupit 2ks sadenic? (zahradu mam pri Nitre)

Dakujem
Miroslav

2

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

Tiež bývam pri Nitre a na jar som ju zháňal aj s parvifoliou ale nemal ju ani pán Szomolányi a tak som bol až u pána rezla v Čechách a mal obidva a ešte som kúpil aj P. a. harbin inversa. Keby bola väčšia tak by som poskytol nejaký odkopok ale zatiaľ je to len malinká rastlinka.

3

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

Takze je asi lepsie sadit na jar?

Ako sa zatial rastlinke dary? Davali ste aj nejaku foliu proti rozrastaniu (ja mam s toho dost obavu)

Je niekde na stranke kontakt na pana Rezla? Kolko asi stoji PA?

dakujem za info

4

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

Čau mozem poskytnut odkopky atrovaginaty aj parvifolie som z trencina mam zaujem o sasa kurilensis a travnikove bambusy

5

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

Rastlina stála okolo 500 kč záleží od veľkosti. Rastline sa darí, dnes som si všimol nový malí výhon. To sadenie je asi lepšie na jar aby rastlina dobre zakorenila, ale môj prvý bambus boli tri rastliny p. viridiglaucescens  ktorí mnohý uvádzajú ako nie príliš mrazuvzdorný a ja som ich sadil už počas prvých slabých mrazov a krásne prežili. To rozrastanie ja príliš neriešim lebo zatiaľ sa mi do strán veľmi nerozrastajú až na ten viridiglaucescens ktorý na to že má asi 3m zatiaľ vyzerá že je v trse ale za posledné dva týždne sa mu korene rozbehli do všetkých strán niektoré sú už 1,5 m od rastliny a stále rastú. Väčšina bambusov má ale plytko korene takže ich budem okrajovať rýľom tak dva krát do roka, tá fólia my príde iba ako dočasné riešenie lebo mnohý najmä na nemeckých stránkach o bambusoch píšu že im podrástol popod ňu. Kontakt na pána Rezla nájdete na je ho stránke.

6

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

rád bych si pořídil na zahradu nějaké mrazuvzdorné bambusy. líbí se mě Phyllostachys atrovaginata. jsem z Plzně. díky za odpověď karlos

7

Re: Phyllostachys atrovaginata - poptavka

{{{{{{{{{{{{{{{ This post is so cute and lovely }}}}}}}}}}}}}}