1

Téma: Problém s Fargesií Neue Generation

Čau borci,
letos v dubnu jsem si pořídil Fargesii Neue Generation-2 kusy,ze začátku krásně zelená,rostla,ale po prvním přihnojení dusíkem začali žloutnout a opadávat listy. Už čtvrt roku jsem ji nehnojil,výhony rostou,ale vždy tak do 15 cm,ale listy nevyrostou,jakoby vždy uschnou. Bambus zálevám dost často,téměř každý den,mám ho zamulčován,tak nevím,zda nedělám někde chybu,jestli třeba není přemokřen,či mulčovací kůra do půdy něco nepouští,co mu vadí.. Do cca 12 hodin je ve stínu, poté až do 8 na slunci. Furt roste,ale některé listy opadají,některé jsou žluté....

vložil bych i foto,ale nevím,jak na to......

2

Re: Problém s Fargesií Neue Generation

Fotky můžete poslat na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám. Dost záleží na původu sazenice. Odkud je?

3

Re: Problém s Fargesií Neue Generation

zaslal Shadow: sazenice mám z Hornbachu,kupoval jsem je více jak půlmetrové a byly krásně zelené,kupovány v dubnu, barva se změnila po přihnojení Kristalonem....od této doby rostlina vypadá někdy lépe někdy hůře.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

4

Re: Problém s Fargesií Neue Generation

Jestli jsou z Hornbachu a i podle fotek na to vypadají, tak si myslím, že jde o laboratorně množené rostliny. Tady ve fóru je o tom několik témat. Bohužel laboratorně množené dost často špatně rostou a to že přirůstají málo a prožloutávají je právě způsobeno tím laboratorním množením. Nedá se s tím nic dělat, pouze počkat a doufat, že se za pár let chytnou a začnou růst.

Já už většinu takto množených vyházel, nemělo to cenu je pěstovat, mám jen pro pokus ještě takto množené Jumbo a Simba. Jumbo mám 7 let a je furt stejně velké (30-40 cm) jako když jsem ho koupil. Kupodivu drží a neuhynulo, ale o růstu se nedá hovořit. Simba je také furt stejná.

Některé ale růst můžou, potřebují ale víc času, než se chytnou. Nechal bych je do příštího roku a pokud ani příští rok nezačnou prosperovat a dobře růst, tak bych je vyměnil za nové vegetativně množené.

5

Re: Problém s Fargesií Neue Generation

Zdravím, mám stejnou fargesii z Hornbachu z letošního dubna, roste krásně, má hodně nových stébel a jsou vyšší než původní rostlina. Podle fotek mi to připadá, že ji máte moc na slunku, má spálené listy. Fargesie to nemusí, jak jsem již zjistila po vlastních pokusech. Dodavatel většinou  uvádí jako vhodné slunné stanoviště, ale asi se to týká třeba Holandska nebo Německa, kde je klima přece jen jiné než u nás. Tady to slunce asi víc pálí. Přesadila bych fargesii na místo, kde nebude mít polední slunce. Nechci zde obhajovat sazenice množené in vitro, ale myslím i takové mohou na správném stanovišti dělat majitelům radost.