1

Téma: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Dobry den vsetkym, chcem sa len spytat, ci je mozne prihnojit bambusom pestovanym v byte ledkom amonnym bez zdravotneho rizika?

nemyslim niekolko kilogramove hnojenie, skor iba par zrniecok do kazdeho kvetinaca, aby tam aspon nieco bolo.. Nema to nejake skodlive vypary, alebo nieco?

Lebo som sa o tom nikde nedocital, diky moc..

exoticke druhy bambusov

2

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Já bych se malého množství vůbec nebál. Jinak se mi osvědčilo tekuté hnojivo NPK.

3

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

to Danny: A co pekneho pestujete v byte? Dekuji.

4

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Ja pouzivam na Dendrocalamus co mam v pokoji kapalne hnojivo na zelene rostliny. Je to preci jen trava a zda se ze mu to prospiva:-)

5

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Dobrý den, jaký Dendrocalamus máte? Neposlal byste fotku?

6

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Tomanek: V byte mam Dendrocalamus Giganteus a Bambusa Moso (Phyllostachys Pubescens) a na dvojrocnu rastlinu sa mu dari paradne, ma cca 1,5m a jedno steblo ma sirku malicka. Giganteus je na tom horsie big_smile

Amaba: Nezavesili by ste fotku Dendrocalamu? Rad by som si pozrel.

Ja mam Dendrocalamus Giganteus, lenze ten sa prebera este z minulej zimy, lebo som ho na skusku nechal vonku big_smile Minulu zimu tu v Bratislave nebolo menej ako -5 stupnov, tak som dal obidva von (mal som 2 sadenice D. Giganteus) no jeden to neprezil vobec a druhy vymrzol uplne, ale potom sa prebral.

Fotku poslem hned ako ju spravim.

Dalsi Dendrocalamus, ktory ocakavam, ze mi pride najblizsie dni je Dendrocalamus Tibeticus. Samozrejme semienka, takze to rok potrva, kym bude nejako vyzerat smile

exoticke druhy bambusov

7

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Mam D. giganteus ,predtim jsem mel jeste D.strictus, ale ten bohuzel nevydrzel. Krome toho mam ve skleniku jeste nekolik sazenic Moso. Fotky ted zadne nemam, ale zitra to vse nafotim.

To Zdenek: Ty Moso u me mate schovane a na jare nejak vymyslime predani:-)

Pokud by mel jeste nekdo zajem ,tak nabidka na Moso porad plati.

Dendrocalamus giganteus

PunBB bbcode test

Phyllostachys pubescens

PunBB bbcode test

8

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Přidány fotky. Omlouvám se za zpoždění.

9

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

To je ina pecka!!! SUPEEER! Ten Dendrocalamus Giganteus ma kolko rokov? Je uzasny, moj sa chudak nechyta, moj len tak zivori big_smile

exoticke druhy bambusov

10

Re: Dusicnan / Ledek Amonny Indoor

Dekuju, nemam presne datum vysevu, ale bylo to nekdy v roce 2010,tedy je asi  dvoulety. Mam ho pouze doma u topeni , ven jsem se ho jeste neodvazil dat ani v lete, ale letos to asi zkusim.