1

Téma: uplny zacatecnik - co s bambusem

Koupil jsem na aukru seminka mrazuvzdorneho bambusu Phyllostachys pubes. Podle navodu jej zasadil a rosil. z cca padesati seminek mi vylezlo pouze jedno,ale to neni problem, ted uz pekne roste. Ovsem stebla jsou v dolni casti strasne tenky a bojim se, ze se zlomi. BAmbus jsem zatim nicim nehnojil. Puvodne byl v kvetinaci a jelikoz pujde na jare na zahradu, presadil jsem jej do vetsiho kyble, protoze uz lezly korinky dirkou ven. MAm bambus pohnojit, nebo slabe stonky ustrihnout. Diky za radu Jirka
zde jsou 2 fotky : http://quasimodo.rajce.idnes.cz/bambus

2

Re: uplny zacatecnik - co s bambusem

Nechal bych ho, tak jak je, vypadá standartně. Teď v zimě moc neporoste, tak hnojení nemá smysl. Sazenici trvá pár let, než pořádně zesílí, takže sázet ho ven by bylo možná lepší až napřesrok. Nejde o moc odolný druh, tak jeho výsadba ven je spíše pokus o přežití a má smysl jen ve velmi teplé oblasti.

P.S. Odjíždím zítra ráno pryč, takže případné další dotazy zodpovím až za týden, případně se ozve snad někdo jiný.

3 Naposledy upravil: quasimodo (16.12.2011 22:42:24)

Re: uplny zacatecnik - co s bambusem

aha a to jsem si myslel, ze to je prave hodne odolne. Jsem z Brna, zahrada je na vychodni stranu. V navodu co jsem k semenum dostal bylo psano, ze muze jit rostlina ven jakmile ma 40cm, ale radsi ji necham jeste jeden rok doma.

4

Re: uplny zacatecnik - co s bambusem

Ahoj,
jestli se chceš věnovat pěstování bambusů, tak na Phyll. pubescens zapomeň a pořiď jiný druh. Přečti si od Wufenga články a toto fórum. Jinak pan Rézl, Velké Němčice má bambsárium a velice přijatelné ceny, proto zapomeň na Bauhaus atd. Osobně mi tento druh 2 x na zahradě zmrzl´. Mám ho jinak zasazený mezi domy, kde přežívá. Na jaro zakopej venku celý květináč i se sazenicí a podzim schovej.  Jak píše Wuveng, tak natrvalo až napřesrok. Hnojit až na jaře.
Bamusárium Rézl  - info@bambusarium.cz

5

Re: uplny zacatecnik - co s bambusem

ja spis jako spestreni na zahrade. Ze bych mel jen bambusy, to ne. Ale rad zkousim neco nove.

6

Re: uplny zacatecnik - co s bambusem

Ahoj,
sazenice vypada dobre, moje vypadaly uplne stejne. Jen s mrazuvzdornosti je to spatny. U me se jim "dari" pouze v nevytapenym skleniku. Ty co mam zasazene venku tak v zime umrzly az k zemi a z 5ti zbyly dva, ktery rekl bych jen prezivaji. Jak pise Jirka, spis bych zvolil jiny druh. Treba si ho vypestovat ze semen, ale aby byl 100% mrazuvzdorny. Mozna ,ze jeste nekdo bude mit semena druhu, ktere v posledni dobe kvetly. Jinak preji mnoho uspechu s pestovanim.