1

Téma: Dotaz na druh

Zdravím,

Loni jsem koupil v zhradnictví bambus, který měli kdesi v rohu zapadlý a bez názvu. Zasadil jsem ho a víceméně se o něj nestaral. Přes zimu dostal docela na "frak". Umrzli listy a vypadal úplně KO. Po čase se přece jenom začal probírat a asi od půlky července roste celkem dost nových stébel a i listy na dvou vyšších stéblech se docela obnovily. Dle mého jde o nějaký trsnatý druh. Protože jsem si teď v létě pořídil i jiné druhy, rád bych věděl, co je tento za druh.

Díky

P.S. Nevim jak sem vložit fotky, tak je posílám na email administrátorovi.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

wufeng: Fotky přidány.

2

Re: Dotaz na druh

Určitě jde o nějakou z Fargesií. Já si myslím, že jde o Fargesia rufa.

3

Re: Dotaz na druh

Díky za přidání fotek a za odpověď na dotaz.

4

Re: Dotaz na druh

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, co je to za druh. Jak je vidno z fotek, tak je nízký, má panašované listy a momentálně je celkem proschlý:-)

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test



PunBB bbcode test



PunBB bbcode test


Díky za odpovědi.

5

Re: Dotaz na druh

Dodal jsem fotky. Schválně nechám možnost ať si zahádáte. Je to dost snadné, tak jsem zvědav kdo bude první.

6

Re: Dotaz na druh

Má ho tam jeden soused a rád bych věděl, co to je. Možná ho na jaře požádám o odkopek :-) Sám mám jeden tip: Sasaella masamuneana Albostriata ???

7

Re: Dotaz na druh

Přesná trefa. smile

8

Re: Dotaz na druh

Dobry vecer, mohol by mi niekto pomoct...? hladam druh bambusu kt. pochadza z vietnamu... vraj je to najrychlesie rastuci bambus a robi sa z neho ako lesenie tak aj mec. dakujem

9

Re: Dotaz na druh

Zdravím všechny bambusáky
Dostal jsem od kamaráda odkopek nějakého phyllostachysu. Potřeboval bych ale vědět co je to přesně za druh. Vím akorát, že ve stínu kamarádovi roste asi 6metrový trs a jeho špičky, na které svíti slunce, jsou lehce do žluta. Ani já ani on nevíme přesně o jaký druh se jedná, prosím o jakoukoli radu, chtěl bych jej co nevidět přesadit na zahradu. Obrázky naleznete v příloze.

http://leteckaposta.cz/242305911

10

Re: Dotaz na druh

Podle zdeformovaných kolének zřejmě půjde o Phyllostachys aurea. Ovšem, že by u nás měl někdo tento druh 6 metrů vysoký, jsem ještě neslyšel. Je možné, že je to díky teplým zimám, které teď jsou, neboť se jedná o méně zimovzdorný druh, který není u nás příliš perspektivní.

P.S: Omlouvám se za zpožděnou odpověď, nedařilo se mi otevřít přílohu. Mám doma staré Office.

11

Re: Dotaz na druh

Nic se neděje.
Právě mě to taky nejvíce připomíná Phyllostachys Aureu, ale případne mi divný, že by tento druh u nás tak dobře přežil zimu a dosahoval takové výšky. Listy a stébla, kromě nových nevyzrálých z podzimu, jsou po zimě bez poškození a rhizomy se šíří všude možně. Uvidím co z toho bude, ale jiný druh mi do toho nesedí. Přikládám nějaký další fotky.

http://leteckaposta.cz/743567150

12

Re: Dotaz na druh

Určitě to bude Phyllostachys aurea. Zejména ta fotka spodku trsu je vypovídající. Přesně takhle vypadá. Já jí měl cca. 2,5 metru, než jsem jí dal pryč, ale byly tehdy normální chladné zimy, tak hodně omrzala. Pokud je na dobrém místě a po loňské teplé zimě  je možné, že vyhnala takhle vysoko. Letos by mohla i přidat, zima skoro jako by ani nebyla. Uvidí se, až někdy šlehnou pořádné mrazy, bál bych se, že jí to pak pokosí.