1

Téma: Nabízím Bambusa ventricosa

Nechce někdo Bambusa ventricosa v květináči? Výška s květináčem cca 150 cm. U mě moc neprosperuje, protože má asi málo světla. Hodil by se spíš do vytápěného skleníku nebo do bytu k oknu, které není zastíněno okolními budovami.
Bydlím v Praze a bambus je teď na chatě u Rakovníka.
Zdeněk

2

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Zapomněl jsem dodat, že za něj nic nechci :-)

3

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Zdarec - sice s křížkem po funusu, ale pokud je tvoje nabídka ještě aktuální, tak pokud má ten tvůj krátké soudkovité stébla mám určitě zájem. Mohl bych domluvit vyzvednutí v Praze pokud by to šlo.

Už třetím rokem ho doma pěstuju ze semen co jsem koupil na e-bay a má už cca 130-140 cm, ale zatím vůbec nevypadá jak bych čekal - žádné soudkovité stébla, ale klasický vzhled. Počítám, že jde o vlastnost, která se semeny nepřenáší nebo mi poslali něco jiného.

Tak jak tak jsem rád, že se mi podařilo ze semen něco dostat - zrovna teďka jede nový výhon takže je alespoň na co koukat!

4

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Bohužel jsem jej nestihl včas odvézt a tak při prvním mrazíku zmrzl, i když byl ve skleníku.
Byl pěkný, měl jedno soudkovité stéblo a několik silných soudkovitých větví.
Koupil jsem jej ve výprodeji ve velkoobchodě za cca 350 Kč, tak jestli chceš, můžu se tam zase podívat, ten výprodej byl asi tak v únoru. Popřípadě se dá i objednat, ale to už by stál víc.
Požadavky na pěstování si vygoogli. Jde o to, trochu jej potrápit nedostatkem vody a živin, ale vyzkoušené to nemám.

5

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Zdarec - díky za info - škoda, že ho mráz dostal.

Jestli narazíš na nějakou super nabídku tak dej vědět. Teď už je ten můj realtivně velký, takže ho zkusím potrápit a uvidím jestli nedostatek péče zafunguje, zatím se měl dobře - doufám, že pokus přežije :-) Náhodou nějakou fotku toho svého nemáš ?

6

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Fotku nemám a s tím trápením opatrně. Já jsem o něj pečoval snad dobře a stejně nevyhnal žádné nové stéblo a dokonce dvakrát shodil listy. Rychle se ovšem zase zazelenal.

7

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Dnes jsem byl ve velkoobchodě a dozvěděl jsem se, jak to bylo před rokem s tou levnou Bambusou Ventricosou. Původně stála 7000 a někdo ji vrátil, protože jí opadaly listy. Já jsem ji koupil už zase olistěnou za 350, ale stalo se mně to samé. Nejspíš je to normální chování při změně podmínek.
Obchod ji znovu odmítá objednat, protože se obává, že by na tom zase tratil. Nakonec sice naznačili, že by to šlo, ale myslím, že do toho nepůjdeš. smile
Podle ceny soudím, že přinutit bambus vytvářet soudkovitá stébla nebude vůbec jednoduché a trvá to možná i několik let.

8

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Mám pocit, že v porostu se ta stébla tvoří jen někdy. Ty se pak vykopají a prodávají dál. Dost často pak vyrůstají zas jen rovná stébla. Zřejmě by se musel pěstovat v nějakém obrovském květináči a část stébel prořezávat a doufat, že nějaké další soudkovité se objeví.

9

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Mám pocit, že v porostu se ta stébla tvoří jen někdy. Ty se pak vykopají a prodávají dál. Dost často pak vyrůstají zas jen rovná stébla. Zřejmě by se musel pěstovat v nějakém obrovském květináči a část stébel prořezávat a doufat, že nějaké další soudkovité se objeví.

V bytech také pro něj není ideální prostředí, kde prý docela dobře roste jsou velké haly např. v hotelech a pod.

10

Re: Nabízím Bambusa ventricosa

Díky Zdeňku, že ses poptal - no to je fakt pálka - za to osadím celou svojí zahradu - takže trefa - do toho nejdu :-)  Na webu jsem ještě našel nabídku z Brna za 2200,- ale to je pořád hodně - pro mě to je spíš experiment, než abych do toho tolik investoval.

Ventricosou jsem si vyhlídl v knížce o bonsajích, kde byla v přehledu doporučených rostlin a přišla mi jako ideální volba pro bambusovou miniaturu, kterou bych měl v zimě doma. Bral jsem když vyroste přímo ze semen, tak jí budu mít plně pod kontrolou a udržím ji střihem v požadovaném tvaru a velikosti, ale tak jako u všech bambusů to ze semen není žádná hitparáda a teprve letos po 3 letech jsem se dopracoval k prvnímu lepšímu stéblu - zrovna teďka jede každý den cca 10 cm, ale není soudkovité takže pokud pojede stejným tempem a stylem tak mě za chvíli vystěhuje z bytu :-)

Doma celkem prosperuje, nežloutne a neopadá - v sezóně ho mám i s květináčem na zahradě.