1

Téma: Nový způsob setí bambusových semen.

Dobrý den všem, rád bych se s Vámi podělil o nový způsob setí bambusových a dalších semen, který mi příšel zároveň s objednanými semínky. Nikde jsem to tu nenašel, takže jsem se to pokusil přeložit a výsledek i originální znění níže:


Obecné setí a kultivační metoda:

Rádi bychom Vás zasvětili do nové metody setí, která je velmi snadno zvladatelná a dosahuje výborných výsledků. Tato metoda může být použita pro všechna semena (kromě orchidejí a masožravých semena, viz popis níže).

Žádná předúprava semen není třeba. Semena zasejte do steliva pro kočky. Prosím, dobře se ujistěte, že používáte stelivo pro kočky na minerální bázi (obyčejný jíl), který netvoří shluky, je bez vůní, a také není na bázi silikagelu, náhražky jílu nebo jiný typ tvořící shluky. Jendou z výhod podestýlky je, že neobsahuje vůbec žádná jiná semena ani jiné zárodky.
Naplňte plastový květináč kočičí podestýlkou a semena dejte nahoru. Pak semena zasypejte velmi tenkou vrstvou stelliva. Vložte květináč do igelitového pytlíku se zipovým  uzávěrem, který by měl být o něco málo větší než květináč a naplňte jej takovým množstvím vody s hnojivem (je nutné použít doporučené ředění, např 10-10-10 pro rozpustná hnojiva pro pokojové rostliny), kterou je stelivo schopno úplně absorbovat, pak ještě doplňte vodu na dno pytlíku asi do výše cca 6mm. Poté pytlík utěsněte.
Nyní stačí udržovat teplotu asi 30C/86 ° F pro bambusy a mezi 20-30C pro všechna ostatní semena. Květináče se sazenicemi dejte na místo s dostakem denního světla, ale ne na přímé slunce.



Původní znění:

General sowing and cultivation method:

We would like to show you here a new sowing method, which is very easy to handle, and has shown great success in the germination results. This method can be used for all seeds (except orchid and carnivorous seeds, see description below).
There is no pretreatment of the seeds necessary. The seeds should be sown in cat litter. Please be very sure that you are using cat litter on mineral basis (plain clay) which is non clumping, non scented, and do NOT use the silica gel type, the clay-like or clay clumping type. The advantage, cat litter is absolutely germ-free.
Fill a plastic pot with cat litter and put the seeds on top. Then cover the seeds with a very thin layer of cat litter. Put the plastic pot inside a zipper lock closure type, pressure catch bag, which should be a bit larger than the plastic pot you are using. Fill with as much water (with fertilizer  - use the recommended strength dilution of e.g. 10-10-10
water soluble house plant fertilizer) on the bottom of the bag as the cat litter can absorb, and then fill some more water (about 0.25 inch, or 6 mm) on the bottom of the pressure catch bag, which should remain enclosing the pot. Then seal the pressure catch bag closed.
Now you only have to take care about the temperature, around 86 F for bamboo seeds and between 68 F - 86 F for all other seeds and put the plastic bag in a place with enough bright daylight, but no direct sun.


Ať se daří! DanielS

2

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

Proč ne, možností je spousta. Kdyby se to ale nejdřív šouplo ke kočkám, tak by se víc ušetřilo a nemuselo by se tam přidávat to hnojivo. big_smile  big_smile  big_smile

Jaké druhy vyséváš?

3

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

:-) Objednal jsem si Himalayacalamus falconeri - Candy cane bamboo
Vím, že je na naše podmínky docela zimomřivý, ale uvidíme :-) Vzal jsem 100 semen, share?

4

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

Díky, ale ne. Mám letos mraky semenáčů od snad perspektivních druhů, tak už další nechci. Mám toho až nad hlavu. Jestli chceš, můžu ti dát kontakt na "velkosemenáře" z Číny. Loni toho dost kvetlo, tak je docela výběr co zkusit.

5

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

:-) Jasně, chápu. Já zase asi nemám tolik prostoru, kancl už nemá žádný okno volný :-) Jedině že bych vyházel banánovníky...... OK, kontakty prosím :-D díky :-)

6

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

Protože bylo více zájemců o kontakt udělal jsem téma tady: http://forum.bambusy.info/post/5085/#p5085

7

Re: Nový způsob setí bambusových semen.

Dane stále mi zbývá něco semen Ph. kwangsiensis. V případě zájmu se nestyď ozvat! Já už je vysívat nebudu, jsem zarovnanej květináčema...