1

Téma: Prosím o pomoc při identifikaci

Ahoj všem,
první kousek je bambus menšího vzrůstu cca do 60cm. Jedná se o velmi rozrůstavý druh, nové výhony po celý rok ve velkém množství.

Druhý je nejspíš nějaký Phyllostachys, stéblo je žluté až oranžové a ve žlábku má zelený proužek. Druhým rokem je délka stébel kolem 2 metrů, koupil jsem minulý rok jako bissetii, velikost v březnu 2010 asi půl metru. Zimu a mráz přežil bez ztráty jediného lístečku.


Foto odesláno Wufengovi. Děkuji moc.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

Fotku jsem sice ještě neviděl, ale nebude to Ph. aureosulcata spectabilis?

http://bambusy.info/?bambus:Phyllostach … pectabilis

Myslím ale, že tento se ti bude líbit víc. Má větší stébla a je barevný. Na jaře jsou nová stébla od slunce zbarvená až do červena.

3

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

To mi přišlo nejpravděpodobnější, jen všechna stébla jsou absolutně rovná, žádné klikacení, nic.

4

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

Sorry za zpoždění, byl jsem o víkendu mimo internet. Taky bych tipoval jako Pepa. Že zatím neklikatí nevadí. Není to v porostu zas tak časté, takže taková stébla se mohou objevit teprve v dalších letech. Jaká jsou stébla? Pokud po nich přejedeš holou rukou, jsou hladká, nebo spíš hrubá?

Ten nízký druh je na fotce 2? Jak zimoval?

5

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

Nízký druh je fotka 2, 3 a 4. Fotky byly pojmenovány A1, A2, A3. Zimoval bez ztráty lístku, jen byl sotva třetinový.

6

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

U toho žlutolezeleného, pokud budou stébla hrubá, bych se nebál tvrdit, že to bude Phyllostachys aureosulcata spectabilis. Ten nízký bude asi nějaký Pleioblastus. Jaký druh si netroufám tipnout. Více se pozná asi později. Uvidí se, jestli bude mít tendenci tvořit stébla, nebo ne. Je možné, že je zatím malý a proto má jen tenká stébla a je nízký. Třeba časem zesílí a bude tvořit tyčovinu.

7

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

wufeng napsal:

U toho žlutolezeleného, pokud budou stébla hrubá, bych se nebál tvrdit, že to bude Phyllostachys aureosulcata spectabilis. Ten nízký bude asi nějaký Pleioblastus. Jaký druh si netroufám tipnout. Více se pozná asi později. Uvidí se, jestli bude mít tendenci tvořit stébla, nebo ne. Je možné, že je zatím malý a proto má jen tenká stébla a je nízký. Třeba časem zesílí a bude tvořit tyčovinu.

OK, díky. Vyzkouším drsnost a u toho malého uvidíme. Na jaře ho chci stejně přesadit a rozsadit, ukrutně moc se roztahuje.

8

Re: Prosím o pomoc při identifikaci

Tak jsem se byl podívat na ph. aureosulcata spectabilis a to co mám je určitě to stejné :-) Tkaže díky.
Ten menší začíná tvořit stébla.