1 Naposledy upravil: papaya (27.05.2011 21:18:07)

Téma: Juky, palmy ze semen

chtěl bych si objednat nějaké semena Juky a palmy, především kvůli ceně zatím semena, více druhu, něco jsem již nastudoval, ale chtěl bych se zeptat zda je vhodná doba ke koupi a především zasazení semen či nezáleží na ročním období. díky za info

zatím jsem si vybral tyto druhy Archontophoenix alexandrae, Bismarckia nobilis, Brahea armata, Butia eriospatha, Chamaerops humilis 'Cerifera', Livistona muelleri, N. ritchiana ''Kashmir'', Sabal minor 'Louissiana', Trachycarpus fortunei, Trachycarpus 'Naini Tal', Washingtonia filifera, Washingtonia robusta, Licuala grandis, Phoenix dactylifera,
Dioon edule...

2

Re: Juky, palmy ze semen

Mají být v budoucnu pěstovány v nádobách, nebo jde o záměr časem je pěstovat trvale venku? Hodně druhů na seznamu totiž myslím venku šanci nemá.

3

Re: Juky, palmy ze semen

Jsem totální začátečník, koupili jsme starší dům na Znojemsku, asi jedna z nejteplejší oblastí v CZ   chtěl bych pěstovat Juky, Palmy,  Agave, banánovník, bambusy a podobně venku, zatím hltám informace. Mám poměrně velký travnatý dvůr kam svítí celý den slunce. Je ze 3 stran uzavřen proti větru a pod. Výše zmíněné druhy mne byli doporučeny na jiném foru a nejlepší začátek pro mne prý ze semen. 
Budu rád za každé informace, o druzích vhodných pro pěstování v naší lokalitě. Od semene až .....

předem všem děkuji.

Petr

4

Re: Juky, palmy ze semen

Palmy - tady se vyplatí začít s Trachycarpy možná Brahea armata ale ty další už bych zkoušel až pokud tyhle vydrží. Pokud jde o cenu, tak semena jsou samozřejmě dobrou volbou, z hlediska použitelnosti je to ale dost diskutabilní. Když už má palma venku vydržet, tak je dobré aby měla už větší dřevnatý kmen, což u semenáčů může trvat mnoho let než se dají dát ven. Takže bych radši koupil jednu dražší velkou, než mraky semen a čekal do alelujá.