1

Téma: Yucca aloifolia - juka aloolistá

Zde na tomto foru jsem nenašel konkretní věci co mne zajímají. Může mne někdo podrobněji poradit či doporučit zajímavé odkazy. Určitě jako každý začátečník bych nechtěl nic zanedbat a mít co nejvýší procento vyklíčení.
Yucca aloifolia - juka aloolistá pěstovánání ze semene.
Zakoupil jsem semena této Juky a mám pár základních otázek které jsem nikde neobjevil. Předem děkuji za pomoc

1. nejvhodnější substrát
2. výška substrátu
3. hloubka zasazení semene
4. jak daleko od sebe cca semena sázet
5. materiál nádoby, (může být i průhledný)
6. zakrytí nádoby - průhlednost (sklo, igelit)
7. vhodné místo pro umístění nádoby se semeny na světle třeba za oknem, či stačí umělé osvětlení, či může být i místnost - komora bez denního světla.
8. vhodná roční doba sázení
9. hnojení
10. teplota
11. vlhkost

2

Re: Yucca aloifolia - juka aloolistá

Konkrétně na otázky neodpovím, neb se na to necítím dostatečně odpovědný, jediné co bych zmínil je, že aloifolia má smysl jen pro pěstování v nádobách, ne pro pěstování venku.

3

Re: Yucca aloifolia - juka aloolistá

hmm, to jste mne příliš nepotěšil, prodejce mne návod nedal, to prý nebylo inzerováno a bylo mne řečeno že je to vhodná rostlina pro pěstování venku. Chtěl jsem již letos s něčím začít.

4

Re: Yucca aloifolia - juka aloolistá

Tahle fakt venku nemá šanci. Možná s topným kabelem, ale jsou jiné mnohem vhodnější. U juk nemá smysl začínat ze semen. Malé semenáče jsou choulostivější než starší vyspělejší rostliny, takže člověk ušetří mnoho let, když koupí už starší větší.

5

Re: Yucca aloifolia - juka aloolistá

Yucca aloifolia mi letos vydržela venku pod přístřeškem - bylo jen -14°C. Měla by vydržet -18°C dle literatury. Letso to skusím zase.