1

Téma: Identifikace bambusu

Zdravím,
tento týden jsem si přinesl od známých bambus a posílám fotky aby jste mi pomohli zjistit co je to za druh.
Známý taky nevědí co je to za druh. Je u nich na zahradě velmi vitální, mají ho jak říkali tak 3-4 roky a už jim prorostl celou zahradu. V zimě jim vůbec nenamrzá a je krásně zelený.
Tak jsem si kus odkopl ale zajímalo by mě co je to za druh než ho začlením do své sbírky.
Jestli někdo víte o jaký druh se jedná tak napište.

2

Re: Identifikace bambusu

Děkuji za fotky zaslané na můj e-mail, ale prosím popište mi jak ten bambus Vašich známých vypadá na jejich zahradě, jak je vysoký, jakou barvu mají letošní stébla a jakou barvu ta starší a zda letošní a loňská stébla so ovětvují teprve  až od výšky cca 2m nad zemí a jak je vůbec ten bambus vysoký. Mám určitá podezření např. na Phyllostachys humilis,  Phyllostachys stimulosa , al e k tomu potřebuji zodpovědět ty výše uvedené otázky. Děkuji

radim77 napsal:

Zdravím,
tento týden jsem si přinesl od známých bambus a posílám fotky aby jste mi pomohli zjistit co je to za druh.
Známý taky nevědí co je to za druh. Je u nich na zahradě velmi vitální, mají ho jak říkali tak 3-4 roky a už jim prorostl celou zahradu. V zimě jim vůbec nenamrzá a je krásně zelený.
Tak jsem si kus odkopl ale zajímalo by mě co je to za druh než ho začlením do své sbírky.
Jestli někdo víte o jaký druh se jedná tak napište.

3 Naposledy upravil: radim77 (23.05.2011 12:58:29)

Re: Identifikace bambusu

Ve středu nebo ve čtvrtek se tam dostanu tak změřím jak je u nich vysoký a nafotím víc detailních fotek.
Oddělil jsem si kus trsu a stébla jsou vysoké 3,5 - 4m a tlusté jsou 1,3cm - 1,5cm. Výhonky jsou u něho až 65cm vysoké,tlusté 1,7cm a jsou tmavě zelené (pod pochvou) a staré stébla jsou taky zelené ale jako kdyby vybledlé oproti těm výhonkům.
U stébel jsou kolénka vystouplé, pod nimi bílý kroužek a mají žlábky. Stébla starší jsou ještě více vybledlé až bych řekl do zeleno-žluté.

4

Re: Identifikace bambusu

Takže mám podezření na Phyllosatchys humilis neb ten opravdu rok po roce ve stéblech dostává jinou barvu. Mění se to prakticky od lahvově zelené těsně po olistění nových stébel, poté následuje skoro barva do sametové tmavozelenohnědé koncem léta a poté příští rok je to taková olivovězeleno žlutá a další rojk již žluto zelená. Aspoň tak se chová můj P. humilis a je k tomu velmi vybíhavý.

radim77 napsal:

Ve středu nebo ve čtvrtek se tam dostanu tak změřím jak je u nich vysoký a nafotím víc detailních fotek.
Oddělil jsem si kus trsu a stébla jsou vysoké 3,5 - 4m a tlusté jsou 1,3cm - 1,5cm. Výhonky jsou u něho až 65cm vysoké,tlusté 1,7cm a jsou tmavě zelené (pod pochvou) a staré stébla jsou taky zelené ale jako kdyby vybledlé oproti těm výhonkům.
U stébel jsou kolénka vystouplé, pod nimi bílý kroužek a mají žlábky. Stébla starší jsou ještě více vybledlé až bych řekl do zeleno-žluté.

5

Re: Identifikace bambusu

Josef Knap napsal:

..... můj P. humilis a je k tomu velmi vybíhavý.

To by souhlasilo protože známý jím mají prorostlou celou zahradu. Nemají bariéru a nové výhonky řeší sekačka.
Díky za info.

6

Re: Identifikace bambusu

zaslal radim77:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Konečně jsem se vrátil, tak přiřazuji fotografie.