37

Re: Phyllostachys pubescens

Dám na radu zkušenějších a zasadím je. Díky za radu. Bude to chtít pořádné jámy, je to tady samá navážka, tak snad manžel pomůže. Ještě domyslet kořenové bariéry, ale nejspíš je ani dělat nebudu, budu dloubat spíš sazenice. Hodlám to tady zalesnit bambusem, takže možná jednu obrovskou kolem celé zahrady:), aby sousedi nenadávali. Ale spíš přijdou poptávat.

38

Re: Phyllostachys pubescens

Tak jsem na aukru zakoupil 10 semínek Phyll. pubescentu, zasadil a 4 seminka již vyhnala malé stébla kolem 5cm. Tento rok je asi nechám jenom v květináči, který zakopu a na podzim schovám.

39

Re: Phyllostachys pubescens

9.5.2009 jsem zasadil 7 semínek Phyllostachys pubescens z Aukra do květináče se zeminou z naší zahrady.21.5.2009 jsem už našel v květináči dva klíčky,to znamená za pouhých 12 dní.Je to možné,nebo se jedná o nějakou trávu ze semen v zahradní zemině? Pošlu foto rostlinek z 15.6.2009.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

40

Re: Phyllostachys pubescens

jasne, ze je to mozne, mne pubescens vyrazil uz po 6 dnoch.. ale da sa to spolahlivo zistit tak, ze skusis sa toho klicku dotknut.. ak je moc makky, zrejme ide o travu, ak je tvrdsi, tak je to isto bambus smile to musis mat v prstoch smile ale je to mozne, posli foto a poviem ti na 90 percent...

exoticke druhy bambusov

41

Re: Phyllostachys pubescens

Doplnil jsem fotky. Moc pěkně to klíčí. O Phyllostachys pubescens půjde. Dokonce mají pěkný zlatý proužek. Většinou sice nevydrží, ale pokud by si listy to zbarvení zachovaly i dál, tak budeš mít pěkný nový kultivar třeba  Phyllostachys pubescens Gold Stripe. smile

42

Re: Phyllostachys pubescens

jasne, je to on na 100 percent. ja mam skusenost, ze ten zlty pruzok tam zostane, ale nebude taky zlty, bude to iba ako deliaca zila listu ako na ostatnych bambusoch (len moja sukr. skusenost smile) ale poviem ti, ze za 12 dni je to priam neuveritelne! PS co tam mas za podu? a ako je mozne, ze ti vyrazili len 2? z toho, ako sa na obrazky znova a znova pozeram, mam dojem, ze to mas cele az moc vo vode.. smile

exoticke druhy bambusov

43

Re: Phyllostachys pubescens

Jsem rád,že to je skutečně P. pubescens a ne tráva.Půda z květináče je napůl z naší zahrady a zahradního substrátu "B" s aktivním humusem.Řídil jsem se radama na tomto fóru.Ze semínek jsem odstranil vnější slupky (promnul mezi prsty)a 2dny máčel v dešťové vodě(23°C).Hloubka výsevu 3mm,květináč přikryl sklem,teplota průměrně23°C.V misce pod květináčem je neustále 3cm vody(dešťová).Květináč s miskou je v 60l akváriu na parapeťe okna(směr západ). V akváriu je voda pod horním okrajem misky.Proč vyrazily jen 2 klíčky ze 7 semen nevím,ale při setí semínek jsem si všiml,že 2 byly tmavě hnědé a 5 černých(pod lupou).

44

Re: Phyllostachys pubescens

V miske pod kvetinacom je neustale 3 cm vody???!!! Fuuh, to je dost huste, uprimne ti poviem, ze nechapem, ako ti vyrastli tie 2 smile mozno iba neviem presne, ako si to myslel. Ale jedno ti poviem, ze to, co si popisal nasvedcuje tomu, ze mas sancu urobit z toho naozaj pekne rastliny, takze ak chces, poradim takto:

spominal si, ze to mas v akvariu.. ak mas v akvariu misku a v miske ten kvetinac, tak je to super, ale: v akvariu nechaj neustale tak 1cm vody, nech sa vyparuje a zakry ho zhora, nejakym sklom, alebo kludne aj niecim inym, odkryvaj to len na hodinku pred zaciatkom noci, alebo tak.. a bambus az tak brutalne nemusi stat vo vode.. hovorim, je tam strasne dolezita vlhkost vzduchu, samozrejme poda by nemala vyschnut, ale zasa ked to cele stoji vo vode, no neviem.. mas stastie, mne tak zhnili vsetky semienka, ked som to moc prelieval.. ale hovorim, ze neviem presne, ako to mas poriesene.. ak mozes, posli mi foto - moj mail: the.creart@gmail.com

exoticke druhy bambusov

45

Re: Phyllostachys pubescens

tak toto ma priam ohurilo!!! odporucam pozriet si link a hlavne si riadne pozerat datumy pestovania - phyllostachys pubescens zo semienka!

http://www.bamboocraft.net/forums/showt … light=seed

exoticke druhy bambusov

46

Re: Phyllostachys pubescens

Zdravím,

toto sa podarilo vypestovať zo semien získaných z eBay mojej babke. Cez zimu je bambus na chodbe za oknom (teplota cca 15 stupňov), v lete vonku. Zemina je zo záhrady (ktovie aká hlina a piesok v pomere 2:1). Bambus je starý asi 2,5 roka. Hnojenie raz za týždeň klasickým tekutým hnojivom pre izbové rastliny do zálievky.


PunBB bbcode test

47 Naposledy upravil: choch (06.03.2011 19:02:21)

Re: Phyllostachys pubescens

Dnes jsem na netu našel tyhle fotky Ph. pubescens:

PunBB moso
PunBB moso

a tu je profil toho člověka na flickru:
http://www.flickr.com/photos/31489820@N02/

Mělo by to být severozápadně od NewYorku a zima asi jako u nás. Okolo -20.
A někde tam píše, že nad ním staví na zimu skleník a že sazenici zasadil do země někdy v červnu 2008

48

Re: Phyllostachys pubescens

http://www.youtube.com/watch?v=MRjau1c4H9A