1

Téma: Phyllostachys alata

V přehledu druhů bambusů jsem se nedočetl nic o tomto bambusu . Pěstuje jej někdo a jaké jsou jeho vlastnosti ?

2

Re: Phyllostachys alata

jarome napsal:

V přehledu druhů bambusů jsem se nedočetl nic o tomto bambusu . Pěstuje jej někdo a jaké jsou jeho vlastnosti ?

A nebude to Phyllostachys aureosulcata alata?
Zkoušel jsem vygooglit Phyllostachys alata a nicmoc jsem nenašel.

3

Re: Phyllostachys alata

To je on. smile

4

Re: Phyllostachys alata

Ted jsem na nej narazila zde http://www.bamboogarden.com/Phyllostachys%20aureosulcata%20'Alata'.html Taky by me zajimalo jestli s nim ma nekdo zkusenosti a jestli se vazne tak moc "krouti" kdyz se mu prezdiva croockstem bamboo. Na tech fotkach vypada hodne zajimave smile

5

Re: Phyllostachys alata

To kroucení (genikulace) je běžné i pro všechny barevné varianty aureosulcát. Odhaduji, že je to tak 10 - 20% stébel v porostu. Zbytek je rovný.

6

Re: Phyllostachys alata

Aha, tak 10% neni zrovna moc. Odstranovat ta stebla ktera se "nepovedou" to by z bambusu asi moc nezbylo, jedine snad byt trpeliva a za nejakych 30 let by z toho mozna mohl byt uctyhodny pokriveny trs smile
Jinak netusim proc link co jsem vlozila v predchozim prispevku nelinkuje, tak pokud by se chtel nekdo proklikat, najde Alatu na webu bamboogarden.com -> bamboo choices -> mid-sized running bamboo. Alata je az dole.
Wufengu mozna je to % u alaty lehce vyssi? Ze by?

7

Re: Phyllostachys alata

Nevím, jestli je u ní procento vyšší, u mé ne. Možná mají v Bamboogarden nějaký více se kroutící klon. Moje se kroutí podobně, jako mají na té fotce vlevo, ty dvě extrémně zkroucená stébla budou spíš raritou. Nemyslím ale, že je nuné jí pěstovat jen pro zkroucená stébla. I rovná, zejména u barevných variant, jsou pěkná. Zkroucená mezi nimi jsou pak takovou ozdobou navíc.

8

Re: Phyllostachys alata

Zvlastni, kdyz se nekomu krouti vlasy, tak se krouti vsechny wink Bezpochyby krasnej ten bambus je i tak