1

Téma: podrostové rostliny vhodné k bambusům

rád se podělím o Vaše zkušenosti s osazováním volných míst pod bambusy.Mě se nejlíp zatím osvědčily nižší druhy carexů ,nádherný je c.morrowii Ice dance,který se slušně rozrůstá odnožemi a jeho panošované velmi dekorativní stálezelené listy rozsvítí tmavší místa .Velmi vhodná je japonská Hakonechloa macra a její variety.
Z dalších vhodných druhů je to carex morrowii variegata,carex stricta variegata,carex siderosticha variegata,c.plantaginea,c.pendula,c.ornithopoda variegata,c.oshimensis Evergold a spousta dalších.
S bambusy tvoří atraktivní kombinaci a slušně prosperují,bambusový porost je v zimě chrání před sluncem,které jim nesvědčí.
Zejména při pravidelné probírce stébel a odstraňováním spodních větví u bambusů vyniknou nízké traviny přímo mezi stébly nebo jako olemování.
Teď zkouším kombinovat bambusy a stínomilné hosty,nádherný kontrast velkých listů s jemným olistěním bambusů.Dašími ideálními kandidáty by mohly být některé druhy kapradí,ale to nemám vyzkoušené.Drobnolistý barvínek vinca minor mi roste výborně ve stínu bambusů.
Dobře vypadají i kombinace bambusů s velkými travami miscanthus floridulus ,případně miscanthus sinensis a jeho množství odrůd.Viděl jsem asi osmileté porosty kde byly citlivé kombinace bambusů s miscanthusy a kapraděmi v zahradě plné ozdobných jezírek s barevnými kačenkami a musím říct,že to  byl zážitek.......

2

Re: podrostové rostliny vhodné k bambusům

Já jsem pár let využíval barevné břečťany a ty také jako podrost vypadají pěkně.

V současné době jsem ale začal převážně hnojit koňským hnojem a tam pak jakýkoli podrost nemá smysl když se na něj navrství nová dávka. Také se špatně vybírají napadané listy a stébelné pochvy, tak já osobně jsem se podrostů obecně vzdal.

Nemáš nějaké fotografie svých podrostů?

3

Re: podrostové rostliny vhodné k bambusům

zaslal Testudo:

Něco roste dva roky a některé věci jen rok.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test



PunBB bbcode test



PunBB bbcode test



PunBB bbcode test