1

Téma: Velkolisté bambusy

Zdravím všechny. Mám na vás prosbu, zajímá mě za jakou dobu a jaké výšky jsou schopné dosáhnout tyto druhy: Indocalamus latifolius, Sasa palmata, Sasa kurilensis, a jak vám prospívají v jakých podmínkách. Spousta z vás je doma určitě mají, tak napište jak jsou na tom teď a pokud se podaří, pošlete i nějaké fotky, ať se pokocháme. Když čtu jaké výšky by mohly dosáhnout tyto sasy, tak nevím co si o tom myslet, protože mi na všech fotkách, ať hledám kde hledám, připadají spíš jak půdopokryvné (myslím ty fotky od nás, z našich podmínek). A Indocalamus taky nic moc. Tak prosím poraďte, ať jsme všichni moudřejší a máme o čem číst, na jaře chci vysadit živý plot a potřebuju ho zahustit co nejdřív, tak mám v plánu koupit víc rostlin, tak bych se nerada přehmátla a koupila špatně. Vím že palmata na plot moc odolná není a nehodila by se, ale je nádherná, plánuju to spíš z těch dvou, ale pokud nedosáhnou aspoň těch 150cm, tak musím vymyslet něco jiného. Proto mě to zajímá. Moc díky za poznatky a zkušenosti.

2

Re: Velkolisté bambusy

Já bych si chtěl pořídit Sasu oshidensis smile
Ale trochu se bojím, že se mi rozleze všude po zahradě. Tady jsou obrázky, na kterých je docela vysoká. Řekl bych, že je to možná i těch 150cm. Těžko říct, jak by vypadala v živém plotu. Zimovzdorná je myslím dost. Někdo tu psal, že vydrží i víc, než Sasa kurilensis.

3

Re: Velkolisté bambusy

Myslím že na živý plot sa hodí jednoznačne Indocalamus latifolius Hopei. Rastie vzpriamene, má husté olistenie a čo sa týka mrazuvzdornosti je odolnejší ako Sasa palmata. Výšku 2 mtre dosiahne určite. Samozrejme treba použiť zábranu proti rozrastaniu.

4

Re: Velkolisté bambusy

...Já bych ho taky nejradši udělala z Indocalamusu, ale všude se uvádí že je spíš do polostínu, stínu, a já to mám přímo na jih, kde svítí prakticky celý den. Tak sebojím slunce v zimě, a přes léto taky nevím jestli by to zvládal. Máte ho vysazený někdo na jih?

5

Re: Velkolisté bambusy

Já myslím, že Sasa kurilensis a Sasa oshidensis mají potenciál dosáhnout 2 metrů. Nebude to ale hned. Bude jim to pár let trvat. Moje nejvyšší už mají tak kolem 1,5 metru.

Nejrychleji mi vyrazila do výšky Sasa kurilensis Shimofuri. Výše jmenované první tři roky byly nízké a pak teprve začly narůstat do výšky, Sasa kurilensis Shimofuri však hned druhý rok po výsadbě vyrostla vysoko a nejvyšší teď mám cca. 2 metrovou. Přijde mi i trochu typově odlišná od normální Sasa kurilensis. Skoro si mylím, že jde o nějaký mezidruhový hybrid.

Z Indocalamusů mám jen Indocalamus tessellatus. Ten mi přiliš bujně neroste. Zkouším ho už na druhé lokalitě a roste mi hodně pomalu a má tak do metru. U J. Kocourka v Tróji je vyšší, ale max. tak 1.5 metru (je v polostínu). Ten bych na to asi nezkoušel, můžete zkusit ten co doporučuje p. Szomolányi.


choch napsal:

Já bych si chtěl pořídit Sasu oshidensis smile
Ale trochu se bojím, že se mi rozleze všude po zahradě. Tady jsou obrázky, na kterých je docela vysoká. Řekl bych, že je to možná i těch 150cm. Těžko říct, jak by vypadala v živém plotu. Zimovzdorná je myslím dost. Někdo tu psal, že vydrží i víc, než Sasa kurilensis.

Podle mých zjištění je opravdu nejodolnější viz. zde: Sasa oshidensis. Rozlejzá se hodně, tak nějaká zábrana bude vhodná.

6

Re: Velkolisté bambusy

Indocalamus latifolius Hopei mám vysadený na južnom svahu. Slnku je vystavený asi do 14.00 hod. Túto zimu obstál bez ekéhokoľvek poškodenia. bolo do -18 st C.

7

Re: Velkolisté bambusy

V létě jsem zahlédl před jedním obchodem pěknou Sasu. Přišlo mi zbytečné kvůli tomu dělat nové téma, tak to přišoupnu sem, kam se to tematicky hodí.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test