1

Téma: Zasychání nových výhonků

Letos jsem koupil pár nových sazenic bambusů a rostou dobře, ale část nových výhonků, které se dostaly jenom pár centimetrů nad povrch půdy svůj další růst zastavilo a postupně uschlo. Dá se tomu nějak zabránit vhodným zásahem (zálivka, hnojení ...) nebo jde o přirozenou redukci, kdy rostlina nechá růst jenom takové množství výhonků, které je schopna uživit?

Týká se to těchto druhů: Fargesia rufa / Phyllostachys vivax "Aureocaulis" / Phyllostachys aureosulcata / Phyllostachys bissetii - mají pravidelnou zálivku + přihnojní

Díky za radu

2

Re: Zasychání nových výhonků

Jde o bezny jev, kdy rostlina nema jeste dostatecne velky korenovy system na to, aby uzivila hned po presazeni vice novych vyhonku. Zabranit se tomu asi neda, nema na to proste silu je uzivit. Vydatna zalivka v techto vedrech by mela byt samozrejmosti.

3

Re: Zasychání nových výhonků

Takže je to tak jak jsem si myslel. Škoda, že se to nedá nijak aktivně ovlivnit - pokud by vyfičelo všechno co vylezlo z hlíny, tak už jsem skoro v bambusovém mini háji :-)

4

Re: Zasychání nových výhonků

Před růstem, až budeš mít bambusy déle, tak já osobně hnojím hnojivem speciálně na trávník, nemám přírodní zdroj hnojiva.

Já hnojím už tak v dubnu, ono se to zatím zaprší pěkně ke kořenům a rostlina má pak dostatek živin na růst a možná se do odrazí i na menším počtu zaschlých výhonů.

Určitě to má vliv na kvalitu nových stébel.

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E