1

Téma: myši pod bambusem

Prosím o radu. Dnes jsem zjistil, že mám pod ph. nuda mnoho myších či hryzčích chodeb. Hrozí nějaké poškození?
Jak se jich eventuelně zbavit?
Předem děkuji za radu.

2

Re: myši pod bambusem

Tak to upřímnou soustrast. Já už takhle s nimi na jedné zahradě bojuji několik let a už jsem o spoustu bambusů přišel. Vždycky přes zimu ukousaly stébla odspodu a bambusy byly fuč. Letos jsem vyzkoušel elektronický plašič hryzců a zatím se mi zdá, že letos poprvé jsou škody po zimě menší. Ještě to potřebuji ověřit, ale to je zatím jediné co se mi zdá, že to zabralo.

3

Re: myši pod bambusem

Tak to je dost nepříjemné. To si teda ten elektronický plašič dojdu taky koupit. Doufám že to zabere. Nerad bych o ten bambus přišel. Děkuji za radu.

4

Re: myši pod bambusem

u mna vcelku uspesne zabera elektronicky odpudzovac na baterie tohoto typu. ale tym, ze funguje az na 6 kusov baterii to nie je uplne optimalne riesenie, preto ak moze niekto odporucit z velkeho mnozstva dostupnych nejake konkretne vyhotovenie, s ktorym ma dobre skusenosti, bol by som rad.
co sa tyka solarnych, tak s tymi nemam dobre skusenosti.

5

Re: myši pod bambusem

Já mám tenhle:

http://www.deramax.cz/deramax-cvrcek-el … c/d-70577/

Je na 4 velké monočlánky, ale podle výrobce mají vydržet až rok. Zatím je tam mám od podzimu a musím říct, že mně překvapilo že přežily zimu. Zatím se mi zdá, že to funguje. V místě kde jsem míval přes zimu bambusy uhryzané to letos vypadá bez poškození. Ale na nějaké odpovědnější soudy to bude asi napřesrok. Třeba letos našli jenom něco chutnějšího u sousedů. smile

6

Re: myši pod bambusem

No moja rada je asi trochu výstredná, ale za čias štúdií sme robili trochu pokusy s predátormi a veľmi sa nám osvedčili užovky obyčajné. Zvlášť pokiaľ sú vo veku, kedy sa ešte dokážu vtiahnuť do tých chodbičiek hlodavcov. Keďže sa nedali vycvičiť na návrat na povel vždy sme použili druh, ktorý sa v prírode bežne vyskytoval -  užovka obyčajná, užovka útočná, užovka močiarna, aby nedošlo k invázii nejakého nebezpečného exota a zároveň sa nič nestalo, keď tam chvíľu ten plaz fungoval.
Užovky tam vydržali len do doby, kým mali v hlodavcoch zásobu a potom putovali ďalej.
Právny problém by mohol nastať , ak by sa použili jedince odchytené v prírode, nakoľko sú všetky  naše plazy chránené a preto sme používali chovateľský dorast od registrovaných chovateľov a tieto pokusy zároveň fungovali ako reintrodukcia pôvodného druhu. Samozrejme sme to mohli použiť len tam, kde nehrozila panika miestneho obyvateľstva z plazov. A preto sa používal nejedovatý druh domácich plazov.
Inak na hlodavce boli veľmi úspešne využívané aj miestne jedince iných druhov zvierat ako predátorov, ale o tom možno niekedy inokedy.

7

Re: myši pod bambusem

Tak jsem zakoupil ten elektrický plašič od deramaxu. Snad to pomůže. Ty mrchy jsou už uplně všude. Akorád se bojím co to udělá s mojí kočkou.
Užovky bych dát na zahradu nemohl, jak kvůli kočce, tak kvůli sousedce ta by to asi nepřežila. A ještě hlídám psa a ten by tu užovku nebo jiné pradátory zakousnul. Jestli ten plašič nezabere tak už nevym. Prý funguje i velké množství dynamitu. big_smile
Děkuji za rady.

8

Re: myši pod bambusem

Dej pak vědět jestli to zabralo. To je dobře, že se to vyzkouší i na jiný lokalitě než jen u mne. Pokud jich tam je teď hodně, můžeš na začátku ještě použít dýmovnice proti hrabošum. To by mělo zabrat okamžitě. Zabije to ty co budou v dosahu a další se tam už snad nenastěhujou, když tam pojede ten plašič.

Pokud jde o hady, tak ty bych tam musel asi přivázat za ocas ke stromu, aby někam nezdrhli. smile

9

Re: myši pod bambusem

Tak bohužel musím přiznat porážku. Po mé poslední návštěvě znova hryzci sežrali co jsem zasadil na jejich území. Nevím jak rychle po mém odjezdu došly baterie, ale když jsem se teď vrátil, tak plašič nejel. Zda se na to vrhli až když došly baterky, nebo už dřív nevím, ale každopádně jejich pár oblíbených míst, kam jsem opětovně sázel nové sazenice, je znovu osídlených a sežerou co tam zasadím.

Takže já osobně už jsem teď zrezignoval a ta část zahrady, kterou mají jako své území bude bez bambusů.

Bohužel, tady jsem prohrál. mad

10

Re: myši pod bambusem

Měl jsem na zahradě polní myši. Pomohlo do jejich děr,  sypat jed na myši. Musel jsem to několikrát opakovat a je jich o 95%méně. Plašič se mi neosvědčil, podle mě vyhozené peníze.

11

Re: myši pod bambusem

Tak po nějaké době pozorování nevidím změny. Soused si tento plašič koupil týden předemnou. Ten tvor ho obryl kolem dokola.
Píši tvor poněvač nevím co to přesně je. Kontroloval jsem místa kde se rhizomy protínají s těmi chodbičkami. Jsou sice odkryté ale není na nich známka okousání či jiného poškození. Soused mi tvrdil, že to bude zřejmě samice krtka. Ty prý nedělají krtiny ale pouze ryjí nory. A jelikož jsou hmizožraví tak se do bambusu nepouští. Nyní se bambusům docela daří, rozrostli se jak do šířky tak o neco i do výšky.Nuda má nových výhonů 20 a bissetii 19, jiuzshaigou 1 má 2. Pubescens trpí nechce růst asi natáhne vorly.
Stejně by to nebyl žádný růstový zázrak. Hold zůstanu u těch co se tu pěstoval bez problému dají.
Je tu jeden menší problém. V noci se na nové výhony z kterých se čerstvě odlouply listy(pochvy) dostanou slimáci a pokoušou je.
Poté se na ně vrhnou mravenci a vysávaj mízu. Řeším to tak že mravence odeženu a ránu zatřu štěpařským voskem, zamezím tím úniku mízy a ůtoku mravencům.