109

Re: Jaro 2010

byla tu zmínka o černém zbarvení mladých stébel. Po přemístění na balkón se mi můj viridiglaucescens zbarvil krásně do černa.  Škoda že toto zbarvení mu asi nevydrží. (Prosím o vložení fotek)

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

110

Re: Jaro 2010

Přikládám fotky cca 10m vzrostlého Phylostachys viridi-glaucescens z botanické zahrady v Kolíne n.Rýnem , tam je taky docela teplo . I v zimě tam teploty neklesají pod -15°C .

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

111

Re: Jaro 2010

zaslal vanjos:

Posílám foto k tématu Ph.atrovaginata.Taky jsem četl na stránce F.Vaupela, že u Hannoveru vyráží cca na začátku června, ale v teplejších oblastech to může být i o 2-3 týdny dříve...

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

112

Re: Jaro 2010

Sorry, spletl jsem se :-( F.Vaupel píše že na začátku července... tak nevim, může to být tím, že to je mladá sazenice?

113

Re: Jaro 2010

Já nevím, nechci tě zklamat, ale tahle kytka mi taky přijde jako jiný druh. Nestih jsem to hned napsat, sedím v práci a musel jsem makat. sad

Možná jsi to už psal, ale od koho je sazenice?

114

Re: Jaro 2010

Podľa posledného obrázku je výhonok identický s Ph. rubromarginata, alebo rubicunda.Ph. rubicunda ale kvitne,tak sa prikláňam k názoru ,že sa jedná o rubromarginatu.

115

Re: Jaro 2010

Hodně podobné má i Phyllostachys decora. Už pár let marně pátrám po výraznějších rozdílech mezi ní a Phyllostachys rubromarginata. Slabší rozdíly mezi zbarvením výhonků vidím, ale nepřijdou mi výrazné.

116

Re: Jaro 2010

zdravim, tak jak sleduji debatu ohledne P. atrovaginata, tak se musim take zapojit, protoze mi take vyhnala 4 stebla. Je to vloni zasazeny bambus a 2 stebla lezou tak 3/4 m od trsu. Zitra to zkusim nafotit a poslat foto. Jinak Ph. iridescens ma jiz 8 stebel, ale bohuzel moc silna po te zime nejsou.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

117

Re: Jaro 2010

Pro Wufenga: Sazenice je od p.Lipenského. Jestli si dobře pamatuju, tak na cedulce bylo napsáno, že je to Ph.atrovaginata, tak nevim...

118

Re: Jaro 2010

Tak dnes prvé výhonky aj u Ph.atrovaginata.Na porovnanie:Ph Shanghai 3 má do 60 cm, Ph. viridiglaucescens do 250 cm, Ph. aureosulcata Harbin Inversa do 80 cm.Začina vyliezať aj vivax a Hummel Kew.Čo sa týka Ph. rubicunda: Shodil skoro všetky listy a je v plnom kvete.Napriek tomu idú nové výhonky.Tak hádam prežije a pôjde po odkvete ďalej.

119

Re: Jaro 2010

amaba napsal:

zdravim, tak jak sleduji debatu ohledne P. atrovaginata, tak se musim take zapojit, protoze mi take vyhnala 4 stebla. Je to vloni zasazeny bambus a 2 stebla lezou tak 3/4 m od trsu. Zitra to zkusim nafotit a poslat foto. Jinak Ph. iridescens ma jiz 8 stebel, ale bohuzel moc silna po te zime nejsou.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Skoro mi taky přijde tahle sazenice nějaká podezřelá. Přijde mi ten výhonek až moc červenej na Phyllostachys atrovaginata. Ale těžko říct, uvidí se až povyroste. Někdy se barva výhonků na různých lokalitách liší, uvidí se co dál až se stéblo začne vylupovat ze šlupek. Hodně důležité je ,aby pod kolénky byl bílý proužek a bílý prášek. To by snad mělo při identifikaci dost pomoci.

PunBB bbcode test

120

Re: Jaro 2010

tak se nam tady koukam asi roztrhl pytel s "falesnyma" atrovaginatama :-) sazenici jsem koupil minuly rok na jare v ceskych tropech v Babicich u Uherskeho hradiste a mela by to byt atrovaginata,aspon doufam:-) urcite ale ukaze cas....