97

Re: Jaro 2010

V záhradníctve to pod tímto menom predávali.Na každom bola cedulka viridis

98

Re: Jaro 2010

podla mna to je on, pretoze som priamo od betyara raz dostal sadenicu a presne zodpovedala viridisu.. mozno ked vyrastie do takej velkosti, ako u betyara, tak niektore faktory kusok zmeni big_smile big_smile

nie ale naozaj, ta sadenica mala (cca 1m) vyzerala naozaj ako viridis..

exoticke druhy bambusov

99

Re: Jaro 2010

Tak to tam klidně mohli pomotat. Oni si lidi a zahradníci pletou i Phyllostachys aureosulcata spectabilis a Phyllostachys aurea. Lidi se poptávaj: "chci takový ten zlatý jmenuje se nějak jako aurea" a omyl je na světě.

Danny napsal:

podla mna to je on, pretoze som priamo od betyara raz dostal sadenicu a presne zodpovedala viridisu.. mozno ked vyrastie do takej velkosti, ako u betyara, tak niektore faktory kusok zmeni big_smile big_smile

nie ale naozaj, ta sadenica mala (cca 1m) vyzerala naozaj ako viridis..


Já jsem viděl velký trs jen v Německu a vypadal jinak. Phyllostachys viridis má jiná stébla, ale na čem se to dobře pozná je větvení, má odspodu velmi dlouhé větve, atypické u Phyllostachysů.

100

Re: Jaro 2010

Tohle je fotka Phyllostachys viridis z Troje.
Taky si myslím, že jde o jiný druh.

PunBB bbcode test

101

Re: Jaro 2010

....Poslala jsem fotky Wufengovi. Jsou tam letošní výhonky, všechny rostliny sázené před rokem na jaře. A taky fotky toho jak dopadly bambusy vyseté ze semínek od Dannyho (B.vulgaris, Lako, Giganteus, Pubescens).  Rostlin jsem měla asi 30, ale jenom tohle zbylo.  Byly vzhlednější, ale asi tomu moc nesvědčily ty výkyvy teplot, měla jsem je v akvárku u okna, topíme v kamnech, takže po zatopení výheň, pak větrání mrazem a přes den taky. Tak jsem se těšila, jak jim venku na jaře bude dobře, a taky jsem to přehnala se slunkem, a dopadly ještě hůř. Mám spoustu rostlin a stromů co zatím pěstuju v nádobách a jak jsem je vždycky na jaře  vytáhla na slunko, tak to odnesly listy, letos jsem je aklimatizovala v polostínu a v pohodě. Akorát ty bambusy byly jinde a nepovedlo se.

Bambusa vulgaris, lako, giganteus

PunBB bbcode test

Phyllostachys sp. Shanghai 3 a Phyllostachys vivax aureocaulis

PunBB bbcode test

Phyllostachys pubescens

PunBB bbcode test

102

Re: Jaro 2010

Phyllostachys Shanghai 3 (Přišlo mi to jako Phyllostachys vivax Shanghai 3, tak jsem z toho odvodil ze jde o Shanghai 3)

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

103

Re: Jaro 2010

Phyllostachys vivax aureocaulis

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

104

Re: Jaro 2010

Phyllostachys atrovaginata

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

105

Re: Jaro 2010

Ta sazenice Phyllostachys atrovaginata je opravdu podivná. Spíš bych řekl že došlo k omylu a jde o jiný druh.

106

Re: Jaro 2010

Každopádne sa jedná o iný druh, Phyllostachys atrovaginata má úplne iný výhonok a kolienka na steble sú výrazne vypuklé. .Môžete si porovnať s obrázkami na mojej stránke. Taktiež vyháňa ako jeden s posledných Phyllostachysov, napríklad ako Ph.virella, koncom mája až začiatkom júna.

107

Re: Jaro 2010

Vygooglil jsem nějaké fotky atrovaginaty smile
Tu jdou pěkně vidět ty výhonky: http://www.mein-bambusgarten.de/gallery … p?album=58
No a tu jsou už větší rostliny: http://www.bamboogarden.com/Phyllostach … ginata.htm

108

Re: Jaro 2010

Já svůj Phyllostachys atrovaginata nafotím v červnu, až polezou ven stébla. Zjistil jsem však u jednoho mladšího exempláře, že se mi rozběhl svým rhizomem skoro do vzdálenosti 3m a tak jsem zvědav, kde se ta nová stébla v červnu vynoří. To je totiž též typická vlastnost Phyllostachys atrovaginata, pár let roste trsovitě a pak se vynoří nová stébla někde 4m daleko od původní rostliny.