49

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj Zdenku,
mylím si, že jde o špatně označený Ph. viridiglaucescens. Myslím si to i podle stébel, která se dost ohýbají a bambus je takový převislý. Každopádně se ale těším na to, až budu mít na zahradě podobný bambusový háj jako je v Tróji.

50

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Bohužel v Tróji mají s pojmenováním problémy. Já ten jejich Phyllostachys edulis viděl před 2lety akorát z dálky, tak nevím zda je to opravdu on, ale moc tomu nevěřím. Pokud by o něj šlo měl by mít drobné lístky. Snad se tam letos dostanu a omrknu to.

Kde jste ho tam viděli? Já ho viděl vysazený nahoře v tzv. zásobní zahradě v lesíku.

51

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Já nevím, co je to ta zásobní zahrada, byl jsem v bambusovém háji, jak kolem teče potůček a naproti je velká louka. Ten "edulis" je uvnitř toho hájku.

52

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

hmmm, wufeng, tak teraz si ma ale zarazil tou vetou, ze "Pokud by o něj šlo měl by mít drobné lístky." <-- daj si jednu alebo dve stranky dozadu, kde som pridal fotky svojho p. pubescens a mam prave opacny dojem, ma skutocne velke listy a to je len mala rastlinka.. ma tak 60 cm a jeden list ma aj 15 cm, je to tam krasne nafotene.. a aj co si pisal o tom, ze sa ohybaju, tak aj to mne osobne sedi.. v prahe v botanickej som bol, ale absolutne si to nepamatam, takze netusim.. pozri si tie fotky ak mozes, su v tejto teme na 4. strane tusim.. ak su to drobne listky, tak potom ok smile lebo co mam napriklad dendrocalamus giganteus, tak tam su podla mna naozaj drobne tie listky, tam na 60 cm steble nieje vacsi list ako 10 cm..

exoticke druhy bambusov

53

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ten můj poslední co mám má velké listy taky, ale to jsou pořád jen listy juvenilní. Až začne produkovat normální, tak budou drobné.


zdenek napsal:

Já nevím, co je to ta zásobní zahrada, byl jsem v bambusovém háji, jak kolem teče potůček a naproti je velká louka. Ten "edulis" je uvnitř toho hájku.


Zásobní zahrada je nahoře, tam co mají kaktusovou louku a magnólie. Nevím jak teď, ale dřív byla přístupná jen při nějaké příležitosti. Třeba při kvetení magnólií.

Pokud ale byl dole u toho bambusového potoka, tak tím spíš pochybuji, že jde o něj. Dřív tam žádný takový nebyl. Spíš tam k nějakému dali cedulku, spousta jich tam chyběla.

54 Naposledy upravil: Pepa (03.05.2010 12:54:51)

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Dosavadní výsledky otužovýní Ph. pubescens moc dobře nedopadly. Před 3 týdny jsem na chalupě vysázel cca 50 sazeniček a nepřežila ani jedna. Tak jsem vysadil další a doufám, že už se chytí. Okolo Žďáru nad Sázavou prý bylo dost mrazivo -7°C před týdnem a -4 v týdnu. Přece jen 560 mnm asi nebude nejvhodnější lokalita k pěstování bambusů.

55

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Já dal před týdnem pokusně jednu sazeničku na balkon a zatím je vpohodě. Ono je tam dost teplo.. jižní strana. a Kuřim je 300mnm. Asi budu sazeničky první rok nebo dva zimovat doma na chodbě a až pak je vysadím ven. Až budou větší, tak snad přežijí smile

56

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Mě v letošní zimě zmrzla celá stébla,ale už lezou stejně silné,možná i silnější výhonky.Už byl venku třetí zimu.

57

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Supersaab - jak vysoká a silná byla ta stébla? A jak silná jsou ta nová?

58

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Loni to bylo asi 14mm a výška 160cm.Letošní průměr ještě nevím,výhonky mají asi jen 20cm,takže ještě nejsou rozbalené.

59

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Náhodou jsem ve svém archivu našel fotky výše zmiňovaného Phyllostachys edulis z Tróje. Posuďte sami, ale já jsem úplně přesvědčen, že jde o jiný druh.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

60

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Taky jsem z Tróje našel nějaké fotky, ale nejsou detailní. Spíš ukazují, převislou povahu. Jsem přesvědčen, že se jedná v Tróji o viridiglaucescens. Posílám i odkaz s detailními fotkami k porovnání.
http://translate.googleusercontent.com/ … D6atyAVdZA