25

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Jak jsem pochopil z diskuze na výše zmíněném fóru, tak autor těhle fotek tam měl jako průvodce někoho, kdo tam pracuje. Takže ten ho tam asi dostal.

P.S. Opravte si ve svém profilu adresu na Váš web. Je tam na začátku tečka a mezera a nejde se přes to na Vás dostat. Hází to chybu.

26

Re: Bambouseraie de Prafrance France

V pondělí jsme se vrátili z rodinné dovolené ve Španělsku a samozřejmě to nešlo bez toho,abychom se stavili v tomto bambusáriu v Anduze.Musím se přiznat,že mám trochu rozporuplné pocity.Na jedné straně jsem nadšený z výšky a tloušťky bambusů které u nás asi nikdy nedosáhneme (odhaduji,že některé stébla u pubescencu měli skoro 20 cm),ale byl jsem zklamaný z počtu druhů bambusů.Odhaduji tak kolem 20.Kolem celé hlavní trasy všude jen viridis i když impozantních rozměrů.Chtěl jsem vidět druhy,které mám doma,ale nenašel jsem ani parvifolii,ani vivax huanwenzu,ani Shanghai 3.Celkově je bambusárium moc hezké,hlavně část s jezírkem a taky je super ten kousek vesnice z Laosu,kolem které je plantáž s banány,políčko s ananasy atd.Fakt máte pocit,že jste o několik tisíc kilometrů dál na východ.

27

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Pokud vím, tak oni si bambusy naimportovali sami. Čili importy holanďanů, jako právě  Phyllostachys parvifolia či Phyllostachys Shanghai 3 tam nemají. Zas ale mají nějaké kousky, které nemá nikdo jiný v Evropě.

Tak koukám, že já už začínám být tady na fóru poslední, kdo tam ještě nebyl. sad

28

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Já si nejsem vědomý,že bych viděl nějaký neznámý druh,možná nějaký Indocalamus.

29

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Největší vzácnost co jsem měl na mysli je Phyllostachys pubescens Okina. Tenhle nádherně panašovaný Phyllostachys pubescens pokud vím zatím nikde jinde nemají.

Další raritka, která sice jinde již je ale jen tam roste do ohromných rozměrů je Phyllostachys pubescens Bicolor. Ten by stál určitě za vidění.

Pokud jde o Phyllostachys vivax Huanwenzhu tak ten tam mají, ale asi jste měli smůlu a nevšimli jste si ho.

Taky bych tam chtěl vidět jejich klon Phyllostachys praecox Viridisulcata. Měl by se lišit od druhého, který v Evropě koluje. V současnosti ale kvete, tak možná již je skoro pozdě ho smrknout.

Z nízkých druhů bych rád viděl Pleioblastus viridistriatus Chrysophilus. Ten jsem na živo ještě neviděl a rád bych ho měl.

30

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Možné je,že jsem něco přehlédl,protože jsme chodili víceméně naslepo,nedávají totiž ke vstupence žádný plánek jak to bývá obvyklé a chodníčků je tam fakt hodně.

31

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Kdy je tak nejlepší uskutečnit návštěvu bambusária, čili kdy tam začínají růst výhonky? U mě ve výšce přes 450 m to nastává v květnu, ale na jihu Francie by to mohlo být o hodně dřív.

32

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Nechystá se někdo do Francie za bambusy? Dotazem jsem zjistil, že za rašícími výhonky je nejlépe přijet v květnu. Docela mě překvapilo, že tak pozdě.

33

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Každé ůzemí má svá specifika rašení v Prafrans je to dost vysoko a také ovlivněno oceánem .A navíc si tam bambusy dávají načas,ale pak rostou jak divé.Byl jsem tam jednou tři dny a pozoroval jak rostou to ty moje nedají.Poprvé jsem tam byl
v roce 1982 na mezinárodním sletu bambusářů jako jediný přispěvatel z ČSSR do bambusového magazínu ale to už byly bambusy vzrostlé.Skladba bambusů od té doby nijak moc nezměnila.Ale nemyslím že by byla až tak chudá.Jak tu někdo píše.
Bambusům zdar

Bambusům Zdar

34

Re: Bambouseraie de Prafrance France

Je to ostuda, ale ještě jsem tam nebyl, tak snad konečně napřesrok. Je lepší spíš začátek nebo konec května?