1

Téma: Jaro 2010

Tak první výhonky jsou venku Fargesia robusta.

2

Re: Jaro 2010

Našel jsem zatím pouze jeden výhon u Fargesia scabrida, jinak zatím nic.

3

Re: Jaro 2010

podobne ako Betyar som mal prve vyhony u bashanii a ph. spectabilis koncom marca, doteraz sa pridala len vo stvrtok Fargesia rufa a Fargesia murieliae 'Joy', ostatne snad uz coskoro. som hlavne rad, ze vobec vsetko prezilo tuto zimu a pomaly sa prebudzaju.

4

Re: Jaro 2010

jeden novy vyhonok u rocneho p. pubescens, ktory som nechal vonku (ma cela rastlina tak 40 cm) takze nic moc, som zvedavy, ci sa pozbiera.. big_smile

exoticke druhy bambusov

5

Re: Jaro 2010

Tak jaké jsou další přírůstky? smile Jaro 2010

6

Re: Jaro 2010

tak ako ma Pleioblastus shibuyanus Tsuboi tento rok potesil prezimovanim s minimalnym poskodenim, tak o to viac  teraz mrzi, ze ide do kvetu. a to intenzivneho... co dava  tusit jeho skory uhyn sad

7

Re: Jaro 2010

Jediné výhonky jsou u Bashanie, jinak výhonky u Fargesie mi zmzl. Jde vidět, že tento rok bude růst výhonku později.

8 Naposledy upravil: Pavel (19.04.2010 16:49:40)

Re: Jaro 2010

Tak první výhonek je konečně tady,Phyllostachys propinqua "Hangzhou".Pro Wufenga - zasílám dnešní foto.

PunBB bbcode test

9

Re: Jaro 2010

tisoy napsal:

tak ako ma Pleioblastus shibuyanus Tsuboi tento rok potesil prezimovanim s minimalnym poskodenim, tak o to viac  teraz mrzi, ze ide do kvetu. a to intenzivneho... co dava  tusit jeho skory uhyn sad

Mě taky kvete, ale nemusí to být jeho úplný konec. Možná zregeneruje a alespoň část ho přežije. V každém případě jsem zvědav co případně vyroste ze semen. Zda budou semenáče zelené, či se najdou i některé panašované.

Už jsem našel výhonky i u Fargesia robusta, ale jinak zatím nic neleze. Hodně druhům začaly růst nové listy, tak na výhonky si asi ještě počkáme.

10

Re: Jaro 2010

čau všetci prvé výhonky mám fargesia rufa Bashania fargesii má zatial jeden ale už má asi 20cm a par som nasiel aj na phyllostachys nuda

11

Re: Jaro 2010

Jar je naozaj tu.Bashania fargesii má výhonky okolo 50 cm, tak isto B. quinganschensis, začínaj rašiť Phyllostachys . Sasa palmata...
P.S. Uvítal by som u prispieivateľov keby uviedli kde majú svoje porasty, ak nemajú uvedené pod hlavičkou. Tak sa lepšie bude dať porovnať nástup vegetácie v rôznych oblastiach Česko-Slovenska.

12

Re: Jaro 2010

som od trenčína a zaujimalo by ma pan Szomolányi ake dlhe hrizomi vam rastu na ph parvifolia  a ph atrovaginata (kedže ste z teplej lokality) lebo z toho fora mam dojem ze moc sa ostatným pestovatelom nerozrastaju. Ja mam pri výške stebiel necelé 2 metre dĺžku hrizom asi 2 a viac metra . skusim dnes nafotit a zajtra pošlem Wufeng.