49

Re: laboratorní množení

Kdes to,Jirko,koupil?Já jsem ho bral za 134,- tady u nás v zahradnictví,jinde jsem ho nesehnal.Po zalétí zahrady mi nezůstalo skoro nic,tak koupím ještě jednu flašku na trávník.Ještě nikdy můj trávník po zimě nevypadal tak hrozně jako po letošní zimě.Asi proto,že na něm byl sníh tak dlouho,jiný důvod mě nenapadá.

50

Re: laboratorní množení

tedy nechci radit, ale ta pullitrovka by mela vyjit na cca půl hektaru/jedno zaliti tedy asi 200- 400litru  zalivaci smesi. Tedy nekde jsem cetl ze kdyz se toho da vic nez je doporuceno, tak to stejne vic nefunguje. Doporucuji barvu svetle az tmaveho caje. Aby to bylo spis min nez vic tmavy.

51

Re: laboratorní množení

oni jsou ruzni vyrobci, ja mam od hortusu oranzovou placatou flasku za 145,-

52 Naposledy upravil: choch (01.04.2010 18:15:51)

Re: laboratorní množení

já dnes koupil v Brně v Globusu 1l za 199,- smile
Ale na flašce není žádné dávkování, tak jsem to hledal
na webu a nakonec jsem to naředil na tu barvu čaje..

53

Re: laboratorní množení

didanek napsal:

tedy nechci radit, ale ta pullitrovka by mela vyjit na cca půl hektaru/jedno zaliti tedy asi 200- 400litru  zalivaci smesi. Tedy nekde jsem cetl ze kdyz se toho da vic nez je doporuceno, tak to stejne vic nefunguje. Doporucuji barvu svetle az tmaveho caje. Aby to bylo spis min nez vic tmavy.

Taky že jsem z toho nadělal asi 20 10-ti litrových konví,holt jsem pozaléval všechno co šlo.

54

Re: laboratorní množení

aha tak to jo :-)

55

Re: laboratorní množení

Zdravím,
tak včera jsem byl kupovat sazenice u p.Rezla už podruhé tento rok a jak se tady na foru píše že, už se tam nedá nakupovat protože prodává meristémové sazenice tak s tím ani trochu nesouhlasím. Kdybych uvěřil příspěvkům tady na foru tak bych tam nejezdil ale já si informace raději ověřuju, tak jsem tam před jarem zajel, abych zjistil co je na tom pravdy a můžu říct že tam klidně můžete nakupovat. Prodává i meristémy, ale pokaždé jsem byl upozorněn, že jde o meristémovou sazenici.Moc jich tam neměl většina byly jeho sazenice.Včera totéž, odvezl jsem si jen jeho sazenice, teda až na jednu Fargesia Nitida, ale u té mi hned řekl, že meristémová. Takže bych se vůbec nebál tam nakupovat a já osobně tam budu jezdit pořád. Pro mě je p.Rezl slušný člověk a jestli tady někdo tvrdí, že je z něho jen obchodník a zařadil se po bok zahradnictví a supermarketů tak to není pravda. Jeďte se k němu podívat a zjistíte že tam můžete nakupovat bez obav co si přivezete.

56

Re: laboratorní množení

Já jsem tam byl letos taky - a bral jsem od něj tři rostliny - viz příspěvek pod Jaro 2010. Myslím, že Ph. vivax Huanwenzu ani Ph. glauca Yunzhu se snad ani jako meristémy nenabízejí. Bylo vidět, že jsou množeny z rhizomových řízků. Když jsem vyloženě řekl u F.denudata, že nechci meristém, tak mi nabídl své množené a jelikož to bylo pouze jedno starší stéblo a dvě další se začínali teprve rozvětvovat, tak jsem dostal i slevu :-) Takže toť moje zkušenost a jste-li z východních Čech, tak určitě doporučím p. Lipenského ze Žamberka.

57

Re: laboratorní množení

radim77 napsal:

Zdravím,
tak včera jsem byl kupovat sazenice u p.Rezla už podruhé tento rok a jak se tady na foru píše že, už se tam nedá nakupovat protože prodává meristémové sazenice tak s tím ani trochu nesouhlasím. Kdybych uvěřil příspěvkům tady na foru tak bych tam nejezdil ale já si informace raději ověřuju, tak jsem tam před jarem zajel, abych zjistil co je na tom pravdy a můžu říct že tam klidně můžete nakupovat.


Fórum je od toho aby se tu prezentovali různé názory, tak nevím proč se tak zlobíš. Špatně tu asi čteš, protože už na první stránce tohoto vlákna je příspěvek cituji:

bkvasnicka napsal:

Nedávno jsem u pana Rézla nakupoval bambus.Mohl jsem si vybrat jestli chci množený vegetativně,nebo z maristerémů. Takže v pohodě.

Takže informace tu jsou, jen je přečíst. To, že mám k meristémům odmítavý vztah, je dáno mou špatnou osobní zkušeností s nimi a zkušenostmi některých pěstitelů ze zahraničí s kterými jsem mluvil. Když tedy někdo prodává něco, co v hodně případech špatně roste, tak to musí dělat pouze za účelem zisku. Tady už jde opravdu jen o obchod. Nakoupíš od Oprins sazeničky a prodáváš je s přírážkou dál. Já nechci tady nějak znevažovat vědomosti pana Rezla o bambusech, to bych nerad aby to tak bylo chápáno, jen mě na něj mrzí, že začal rozšiřovat meristémy u nás.

58

Re: laboratorní množení

pro wufeng:
Já se nezlobím su v pohodě, ale nevím proč bys neměl p.Rezla doporučit jak jsi někde psal a že je risk tam teď nakupovat že nevíš jestli dostaneš meristémy nebo vegetativní.
Pokud prodává meristémy a při prodeji řekne která je která tam v tom nevidím problém.A jak sem tam byl včera tak tam těch meristémů neměl hodně jen zlomek proti svým vegetativním.
Podle mě je nákup u p.Rezla z hlediska původu sazenic zcela bezpečný.

59

Re: laboratorní množení

Já tvůj postoj chápu, ale prostě nechci nijak podporovat prodej meristémů, tak proto jsem zaujal stanovisko nedoporučovat. 

Ono s tou informovaností to taky nebude úplně 100%. Když tam přijede někdo, kdo o tom ví a ptá se, tak se dozví, ale někdo kdo nemá o laborkách ani ponětí se taky nemusí dozvědět nic. Mluvil jsem z klukem z Dánska, kterej tam byl nakupovat a ten o meristémech netušil nic ani o nich nebyl nijak informován.

Taky na stránkách bambusarium.cz by to tedy mělo být uvedeno.
Ten text co tam teď je, ale není v tom případě pravdivý.

bambusarium.cz napsal:

Rostliny jsou 1-2leté, množené klasickým způsobem.

zdroj:
http://www.bambusarium.cz/index.php?id=5,0,0,1,0,0

Já se o tom paradoxně dozvěděl poprvé v Německu. Tady v Česku jsem tu informaci poprvé zaznamenal až s půlročním zpožděním. Do doby, dokud to tady na fóru někdo nepotvrdil z vlastní návštěvy jsem o tom ani nic nepublikoval, abych neroztruboval nějakou fámu. Takže proto si říkám radši nedoporučovat.

60

Re: laboratorní množení

zdravim, dneska jsem byl na vystave hobby v ceskych budejovicich a prodavali tam take Ph.nigra a Ph. aureosulcata aureocaulis od nejake firmy MB. Ptal jsem se na to a pry je to holandska firma . Nevite nahodou nekdo co je to za firmu a jestli mnozi i vegetativne? Nastesti jsem se prodavajiciho zeptal jak je to mnozene  a odpoved byla ,ze pravdepodobne in vitro. Mel jsem stesti a povedlo se mi jiz zakoupenou aureosulcatu s radosti vratit :-)