37 Naposledy upravil: didanek (29.03.2010 11:52:36)

Re: laboratorní množení

mno,o nejakym zazimovani nemuzu mluvit:-( do prvniho poradnyho mrazu jsem doufal ze by mohli zimovat na balkone, ale kdyz jsem zjistil ze mi pomrzli nejvetsi nitidy a p. aurea. Nepocitam tropicke bambusy ktere chciply v prubehu konce podzimu, jelikoz jsme se stehovali a bylo to hodne narocny. Takze to ze mam jeste v byte zivou a vitalni p.atrovaginatu, a ostatni vice ci mene drzici-se rostliny je docela zazrak:-) tak doufam ze jim zima chybet nebude. Lignohumat jim pomuze zakorenit a rust.
Tu a tam pozoruju ze se zacinaji obevovat nad povrchem nove bile korinky, jen nevim jestli to mam pricitat lignohumatu nebo jaru.

38

Re: laboratorní množení

Údajně mají jít teploty ještě do mínusu, ale hned jak se to přežene, tak bych je dal ven. To jim udělá dobře a měly by se snad vzpamatovat. Já už je vyndal teď, lehkej mrazík by určitě zvládly, ikdyž tady v Praze už ho nečekám.

39 Naposledy upravil: didanek (30.03.2010 05:55:15)

Re: laboratorní množení

www.amagro.com/novinky/lignohumat-aperitiv-pro-rostliny.html
Nechci delat reklamu... Kdyztak to pak smazte
www.florabohemia.cz/katalog/pripravky-na-ochranu-rostlin/huminove-a-stimulacni-latky-f--amagro/

40

Re: laboratorní množení

Díky za linky, už jsem to nakouk a přečetl. Jsou to, ale zatím zdroje hodně provázané s výrobcem, takže by mě zajímaly ještě nějaké informace z nezávislých zdrojů. Jestli někdo narazil na toto téma někde jinde prosím o link.

41

Re: laboratorní množení

wufeng napsal:

Díky za linky, už jsem to nakouk a přečetl. Jsou to, ale zatím zdroje hodně provázané s výrobcem, takže by mě zajímaly ještě nějaké informace z nezávislých zdrojů. Jestli někdo narazil na toto téma někde jinde prosím o link.

http://www.zahrada.cz/forum/hnojiva/lig … mat-160166


nic lepšího jsem nenašel

42

Re: laboratorní množení

Já našel ještě tohle smile
http://www.sdas.cz/showdoc.do?docid=245

43

Re: laboratorní množení

Včera jsem to koupil a dnes s tím pozaléval všechny rostliny co mám,tak jsem zvědavý,jestli bude oproti minulým rokům poznat nějaký rozdíl.

44

Re: laboratorní množení

Tak sleduji tuto zajimavou debatu o Lignohumatu a jsem opravdu zvedavy, jestli to ma takove ucinky jak vsude uvadeji. Jsem proti tomu trochu skepticky,davam spise prednost prirodnim hnojivum, ale pokud by to melo mit takove vlastnosti jak vsude uvadeji, tak by to mohlo mit pro nase bambusy velky prinos napr. co se tyka zimovzdornosti.
To Supersaab :Jsem moc zvedavy na vysledek jestli to bude na Tvych rostlinach znat.

45

Re: laboratorní množení

Po přečtení všech těch chvál, jsem tomu už podlehl. Chce se mi věřit, že to funguje a bude to na bambusy mít dobrý vliv. Jak to někde uvidím, tak to koupím a vyzkouším. Chci letos ještě sít semena, tak je namočím a uvidíme.

46

Re: laboratorní množení

Když jsem o tom lignohumátu slyšel poprvý v receptáři, tak jsem si myslel, že to je jenom nějaký reklamní tahák toho výrobce.
Ovšem po přečtení různých dyskuzí ,kde to vychvalují. Tak jsem si také objednal 1Litr. Jsem hodně zvědavý ,jak velký zázrak to bude. Asi to budu používat na všechno. Kromě trávníku, nerad bych ho sekal  4 krát do týdne.

47

Re: laboratorní množení

lignohumat sice nepoznam, ale verim, ze to moze fungovat. ja zase pouzivam uz nejaku dobu pripravok na baze mykorhiznych hub a myslim, ze badat iste zlepsenie. avsak pokial ide o bambusy tak na zaklade literatury som si dokazal zdovodnit ich vyuzitie skor u trsovitych ako u vybezkatych druhov. neviem ako to je v pripade lignohumatu...

nieco o mykorhize tu a tu . ide v podstate o symbiozu medzi hubou a korenmi rastliny, ktora sa bezne vyskytuje v prirode.

48 Naposledy upravil: Jirka (01.04.2010 10:25:49)

Re: laboratorní množení

Tak jsem to koupil. 1/2l za 107Kč. Poměr je kolem 10ml na 1-3l vody, záleží na rostlině.