1

Téma: Flora Olomouc

Chcem sa vás spýtať či neviete či sa dajú na flore Olomouc kúpiť nejaké bambusy,lebo tam 22 ideme zo školy a ceny bambusov u vás sú podstatne nišie ako na slovensku.
Aj u nás na gardenii sa dá kúpiť mnoho drevín a rastlín , ale bohužial bambusy nie, tak by som rád vedel ako je to u vás a či sa tam vôbec predávajú rastliny.

2

Re: Flora Olomouc

cau, priznam sa, ze o olomouckej flore neviem nic, ale aj v nitre na gardenii (22.-25.4.) pravidelne vidat viacero bambusov, ide sice najma o meristemove sadenice, ale mam pocit, ze vyber je kazdym rokom sirsi, tak to treba omrknut.
a inak pravdepodobne budem moct par odkopkov ponuknut tento rok aj ja, ak som spravne pochopil si tiez od nitry. na jednej lokalite ich rast obmedzujem, tak by sa malo objavit nieco nazvys. ide najma o druhy phyllostachys aureosulcata aureocaulis a spectabilis, pleioblastus amarus Hangzhouensis, mozno aj ph. shanghai 3, ale to nechcem zarieknut.

3

Re: Flora Olomouc

Máš pravdu som z nitri, takže ak by si mal nejaké bambusy navyše za rozumnú cenu, tak by som mal záujem. Hlavne o phyllostachys aureosulcata aureocaulis a ak by bol tak aj o ten shanghai 3.
A ešte sa chcem spýtať. Pravidelne chodím na tú gardeniu, ale bambusy som si tam ešte nevšimol, tak nevieš kde by som ich tam asi zhruba mohol hladať. A aké druhy tam mávajú, snažím sa zohnať hlavne P. Parvifolia, atrovaginata a shanghai 3. Ďakujem.

4

Re: Flora Olomouc

myslim, ze co sa tyka odkopkov, tak by sme sa urcite vedeli nejako rozumne dohodnut. mam aj spominanu atrovaginatu a parvifoliu, ale tie zatial nechavam volne sa rozrast, takze odkopky tak skoro nebudu.
na poslednej gardenii som zaregistroval okrem par kuskov 3 metrovych ph. nigra iba same meristemove sadenice bambusov, mozem sa mylit. tie co spominas medzi nimi urcite neboli, mozno z phyllostachysov este bissetii, inak vacsinou sasy a fargesie, este si vybavujem pseudosasa japonica a hibanobambusa tranquillans. ale mozno tento rok budu mat este sirisi sortiment, napriklad u pana Rezla som videl aj meristemovu ph. atrovaginata, takze to nie je uplne nerealne, len je otazka ci chces ist cestou meristemov.

5

Re: Flora Olomouc

Dáš my potom prosím ťa vedieť keď to bude aktuálne?
A nevieš kedy to asi bude?