25

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Posilam par fotek Phyllostachys pubescens smile
uz mi jich roste asi 6. Tyhle uz maji male listky smile

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

26

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Mám ještě pořád docela dost semínek Phyllostachys pubescens. Docela mě překvapilo, že o ně není velký zájem. Když jsem psal "Kdo budete chtít nějaká poslat, dejte vědět a já vám je pošlu." tak jsem myslel samozřejmě zadarmo. Semen mám ještě cca 1000, tak kdo máte zájem, dejte vědět, pošlu vám nějaká.

27

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

jej. to sem mel vedet sad ja to tu moc nesledoval a koupil sem na aukru.

28

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

To je pěkný,ten Ph. pub. se mi jeví jako pokojový bambus ,co Vy na to?Nebo za druh co by šlo pěstovat přes zimu doma ,a v létě letnit,zkuste poradit

29

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Jeden Ph. pubescens jsem vysadil v létě ven a moc se mu tam líbilo. Je cca 530 mnm a dost si venku lebedil. V prosinci jsem ho zahrabal listím a uvidím na jaře, jak dopadl. Moje zkušenosti s pěstováním v pokoji nejsou moc dobré. Hodně prosychá a sotva jeden list naroste, tak starý uschne. Proto jsem ho nakonec vysadil ven - nemohl jsem se na to dívat. Třeba se ale nakonec podaří najít nějakého semenáčka, kterému by se líbilo u nás venku i přes zimu (nebo by ji aspoň snesl).

30

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Semena jsem vysel 13.1. 2010, první klíček vylezl 2.2. Dnes mám už 9 malých rostlinek. Klíčivost je tedy zatím 18%, což asi tak odpovídá očekávání. Semena jsem vysel po jednodenním máčení ve vodě do květináčového substrátu. Zkoušel jsem ještě vyset druhou várku semen do misky s mokrým savým papírem (ano toaletním). Zatím se semínkům klíčit nechce. Je ale na ně ještě brzy. Jak se daří ostatním?
Aspoň tedy těm, kterým jsem semínka už poslal. Druhou várku pošlu po aspoň menším oteplení.

31

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj, u me pomalu zacinaji klicit i semena, ktera jsem jiz pomalu odepsal. U prvni varky (12 semen) zacalo klicit 5-te a to po vice jak mesici. U druhe varky 18ti semen jich vykouklo uz 12, z cehoz mam radost. Jelikoz jiz tyden nejsem doma, tak nemohu sdelit informace o zatim poslednim vysevu 50 ti seminek, ktere jsem vysel 25.1. , pri mem odjezdu zatim zadne neklicilo.Takze musim rici ,že ze 30ti semen jich vyklicilo 17, coz je vice jak 50%ni kličivost.Musim Ti jeste jednou touto cestou podekovat za kvalitni seminka, ktera jsi mi poslal.

Take by me zajimalo, jak to klici ostatnim, tak dejte prosim vedet.

To :Pepa -az se dostanu domu, tak Ti mailem napisu podrobnosti. Jinak blahopreju a doufam, ze Ti jeste nejaka vyklici

32

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ahoj,

nezbylo ještě pár semínek? :-)

Zdeněk

33

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Ještě nějaká semínka mám:) Vypadá to, že se už oteplí, tak bych je mohl poslat. Kolik jich chceš?

34

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Pepo, ještě jednou díky moc za semínka smile
Zatím mi jich tuším z 52 vylezlo 10, takže nějakých necelých 20%, ale ještě tomu dávám čas. Když jsem je sázel před 2 rokama, vylezli mi až skoro po dvou měsících.
Časem, až trošku povyrostou, sem hodím nějaké fotky wink

35

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

Díky, chtěl bych získat alespoň 2 rostlinky, tak nevím, kolik semen je zapotřebí?

36

Re: Semena Phyllostachys pubescens k objednání a Klimatické mapy

ja bych rekl, ze tak 15-20 seminek by melo stacit, pokud tedy chces ziskat pouze kolem dvou rostlinek. Hlavne je dulezite je predem nechat na 1-2 dny ve vlazne vode. maji potom o hodne lepsi klicivost.