1

Téma: Neznámá rostina z interiéru.

Dostal jsem na email dotaz na určení druhu. Já si myslím že o bambus nejde, ale půjde o nějakou pokojovku. Neví někdo o co jde?

text z emailu:

Již delší dobu se snažím zjistit co vlastně doma pěstuji za bambus a jestli to vlastně bambus je. Koupil jsem ho asi před třemi roky někde v obi a snad u něj ani nebyla cedulka. Po různem hledání na internetu jsem dospěl snad jen k rodu Sasa, ovšem je to jen má domněnka. Rostlina je již asi 150cm vysoká a roste poměrně rychle, velmi mě také zaujaly světlejší skvrny na listech, které jsem na žádných fotkách na internetu neviděl a zdá se mi, že i lesklé listy nejsou obvyklé. Rostlinu jsem již asi dvakrát přesadil, mám ji po celý rok v pokoji a zelévám ji poměrně často (asi 2x do týdne). Budu tedy velmi rád, když se podíváte na přiložené fotky a poradíte mi co by to mohlo být za druh a případně jak se nejlép o rostlinu starat. Děkuji.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2

Re: Neznámá rostina z interiéru.

Hmmm, no ja osobne by som povedal, ze ide o bambus.. Ale potreboval by som na to vidiet detailnejsie foto stebla.. najlepsie mladeho stebla, viac detailnejsich fotiek, ako aj uchytenie listov.. Lebo z toho, co tu vidim, ide bud o nejaky fest-vyslachteny / zmutovany bambus, alebo nejaky exoticky druh.. Je to naozaj zaujimave, tie listy ma dost mylia v uvazovani big_smile

inak pre podrobne informacie o bambusoch (vizualne) odporucam tuto stranku:

http://www.bambooweb.info/Plants.php

tam si dole date nazov bambusu a pozriete sa, ako vyzera, je to super, ja podla toho zhanam co najkrajsie druhy smile

exoticke druhy bambusov

3

Re: Neznámá rostina z interiéru.

děkuji za příspěvek, ale již sem zjistil co je to za květinu...jedná so o Dracaena surculosa....tedy to není bambus...ale je to zřejmě nejzajímavější dracena...

4 Naposledy upravil: Danny (13.06.2009 13:24:00)

Re: Neznámá rostina z interiéru.

hmm, zaujimave smile ja som patral, ze co to moze byt, uz som mal aj 4 typy big_smile takze neni to bambus, som rad.. smile

A odkial ju mas, ak smiem vediet? zohnal by som si to, je to pekne..

exoticke druhy bambusov

5

Re: Neznámá rostina z interiéru.

myslim že z ikey a nebo obi...žádné zahradnictví to nebylo