25

Re: Zahrada Kimmei - J. V. D. Palen

Ten Phyllostachys prominens vypadá fakt pěkně. Když jsem tam byl já, tak takhle narostlý ještě nebyl. Jaké tam měl ztráty? Měl tam spoustu Chusqueí a mnoho jiných nepříliš zimovzdorných druhů, tak by tam měl mít dost trsů zmrzlých. Co jste u něj bral? Jsem zvědav co máte nového, třeba časem budeme moci udělat nějakou výměnu. Díky moc za fotky. Exoteru přidám zítra.

26

Re: Zahrada Kimmei - J. V. D. Palen

Priniesol som hlavne nové druhy Fargesii,Borindy,zoznam doplním na mojej stránke až bude viac času.Dohromady vyše 40 nových rastlín.Po tejto zime -19 mal záhradu celkom zelenú,mrazové škvrny boli zretelné hlavne na Ph.vivax Aureocaulis,listy však boli skoro bez škody.Dosť bol mrazom poškodený Ph.Shanghai3,čo mohlo byť spôsobené aj dipozíciou rastliny.Fargesia robusta Campbel bola celkom v poriadku,aj niektoré druhy s rodu Borinda.Ale napr. Borinda papyrifera Stapelton bola až k zemi umrznutá.Z Phyllostachysov jednoznačne najlepšie obstál PH.parvifolia.Absolutne bez poškodenia.

27

Re: Zahrada Kimmei - J. V. D. Palen

Videonávštěva této známé zahrady z loňského září. U mnoha druhů jsou popisky, což zvyšuje jeho informační hodnotu.


https://youtu.be/Ivs20nuRjY8

28

Re: Zahrada Kimmei - J. V. D. Palen

Pěkné. Jde vidět podle druhu rostlin, že je tam podstatně tepleji.