25

Re: Phyllostachys pubescens

Jestli jsi ho přesazoval, tak bude mít dost živin z nové půdy. Já bych ho teď v únoru nehnojil.

26

Re: Phyllostachys pubescens

Zdravím Vás všechny, pořád procházím fórum a těším se, až se budu taky dělit o úspěchy i neúspěchy v pěstování. Bambusy mě vždycky uchvacovaly, ale až nedávno jsem zjistila, že se dají pěstovat i u nás a byla jsem nadšená. Taky jsem začala semínkama z aukra, koupila jsem asi 4druhy a ze všech mi vylezl právě jeden Ph.Pubescens. Ostatní jsem bohužel asi přelívala a uhnily mi. Nicméně z tohoto mám nesmírnou radost a květináč beru do ruky asi čtyřikrát za den, jestli se něco neděje. Od léta se mi hrabe právě do té veikosti 20 cm taky na okně v obýváku, zdá se, že vody chce tak akorát, ani moc, ani málo, rostl pěkně, ale momentálně se úplně zastavil, má náběh na další dva výhonky, ale začínám mít pocit, že mu něco chybí, tak ho asi taky přesadím. Třeba ho to nastartuje, moc jsem mu nedávala, ale jak jsem viděla tu fotku od Dejfa, tak mě to povzbudilo. Teď mě tak napadá, že ho asi nechám odpočívat a na jaře ho dám zrovna na zahradu, a budu čekat co to udělá. Já jsem ten nadšenec který věří, že poletí jako blázen, a když ne, tak nevadí, je první, tak z něho budu mít radost i tak. Co nejdřív, hned jak se mi podaří sehnat řidiče, tak se chystám na nákup k panu Rezlovi do Němčic, chtěla bych koupit Phyllostachys Shanghai 3, Ph.vivax aureocaulis a sháním Parvifoliu, ale tu nemá, tak třeba někde jinde...Mimochodem jsem našla na internetu inzerát nějakého pana Lubomíra Voltra, kupovali jste už od někoho někdo něco? Nabízí i Parvifoliu odkopek, jeden jsem si zamluvila, ale ještě nenapsal, tak nevím jestli ho neodradilo to, že bych to chtěla poslat. Snad se všechno podaří a od jara se plně připojím do vašich řad. Ať vám to pěkně roste, jaro se blíží a s ním i největší očekávání, už se dočkáte smile.

27

Re: Phyllostachys pubescens

Zdravím Vás tady na fóru. Držím palce ať seženete co chcete. Toho pána neznám, ale až budete parvifolii od něj kupovat, zeptejte se ho na zdroj odkud jí má. Je pro Vás lepší vědět její původ. Pokud můžu poradit, tak až pojedete k p. Rezlovy, pořiďte si také ještě nějaký z odolnějších druhů. V případě že přijde krutá zima, tak máte větší šanci, že Vám vydrží. Ty co plánujete koupit do té nejodolnější kategorie nepatří.

28

Re: Phyllostachys pubescens

Díky za přivítání. Bohužel pan Voltr už se neozval a jet tam, je pro mě opravdu moc daleko, je až někde z Jičína. Ještě zkusím Rosteto, tam bych si zařídila vyzvednutí. Děkuji za upozornění na zimuvzdornost, ještě pořád zvažuju co přesně v Němčicích zkusím pořídit, ale doufám, že to tu bambusy zvládnou, je to u nás tak 300 m.n.m., letos tu bylo nejmíň mám dojem -19, poloha se taky dá a zimní krytí nebudu podceňovat. Ještě promýšlím něco na živý plot, něco hustě olistěného, do čtyř metrů a rychlého smile. Bude to ve stínu, ¨tak nejspíš nějaké Fargesie, ale z důvodů hlavně finančních se zkusím zeptat na Poptávce jestli nemá někdo semínka. Mám čas, okolnosti mi na tom místě dovolí sázet až tak za tři roky, tak bych si je nejradši vypěstovala. Akorát mám obavy z ořechu, který tam z největší části tvoří stín, mám zkušenosti, že se pod ním niče mu moc nedaří. A co si myslíte o namulčování bambusů na zimu ořechovým listím? Na podzim nevíme co s tím, je toho mraky, ze třech obrovských ořechů. Bojím se, že to udělá moc kyselé prostředí, aby to spíš neuškodilo. To už jsem trochu daleko, když jsem ještě nezasadila smile, ale vrtá mi to hlavou.

29

Re: Phyllostachys pubescens

Nějaká semínka bude mít možná ještě J. Kocourek z Rosteto, tak se ho zkuste zeptat. S tím listím opravdu netuším. Jako přikrývka na zimu by to nevadilo, ale na jaře bych ho asi radši odhrabal. Ale to jen hádám, osobní zkušenost s tím nemám. Třeba by jim to naopak prospělo. Možná s tím někdo zkušenost má a přidá sem radu.

30

Re: Phyllostachys pubescens

Ahoj,
před 3 týdny jsem si zasadil pár semínek bambusu Phyllostachys pubescens a dnes koukám, že už začínají růst. Tak doufám, že se jim povede dobře smile

http://i40.tinypic.com/16025q1.jpg

http://i39.tinypic.com/dy10s7.jpg

Tady už nám taky leze:

http://i39.tinypic.com/6ep0lk.jpg

http://i39.tinypic.com/35n0ih4.jpg

31 Naposledy upravil: didanek (08.03.2009 14:12:21)

Re: Phyllostachys pubescens

ahoj, doporučuju zalévat deštovou vodou, zjistil jsem že když jsem zaléval tvrdou vodou (i když odstátou bez chloru) semenáčky dorostly asi 8cm a pak přestaly růst, pak zaschl středový lísteček a tím je zřejmě počátek konce radosti z růstu bambusků, nebo mne to postihlo vetšinu semenáčků fargesia nitida, přešel jsem asi před 2měsíci na deštovku (rozpuštěnej sníh) a zatím se to nezhoršuje, tak se domnívám že tvrdost vody na to má asi dost vliv.

z tvých fotek se mi zdá že je vidět na hlíně jak se na ní krystalizuje vápenec...

32

Re: Phyllostachys pubescens

U té Parvifolie , viděl jsem ji v Německu , měla by být hodně odolná, ale u nás se prodávalo pod tímto názvem něco jiného, a rostliny i v mírné zimě zmrzly...  tak buďte ve výběru opatrná.

33

Re: Phyllostachys pubescens

Taky jsem se bála, abych nekoupila něco, co se bude jenom tak tvářit, a nebude to pravá Parvifolia. Ale momentálně čekám jak to dopadne za měsíc v Rostetu, tam se myslím není čeho bát, a když tak příští rok. Jinak jsem v sobotu konečně nakoupila ve Velkých Němčicích, dala jsem dohromady všechny peníze co jsem dostala od koho na narozeniny a roztočila jsem je u pana Rézla ve skleníku smile. Nakonec jsem pořídila Phyllostachys Shanghai 3, Ph. vivax aureocaulis, Ph. aureosulcata aureocaulis a Ph. Atrovaginata. Tak jsem měla druhé Vánoce. Zdá se podle listů, že rostliny dostaly trochu šok ze změny prostředí. Trochu se začaly kroutit lístky a ztratily tu svoji vitalitu, ale nic hrozného, doufám, že už to nebude pokračovat. Se sázením ještě počkám, aspoň 14 dní, březen je ještě takový všelijaký, člověk neví, co se ještě semele. Ještě jsem přesadila toho svého chudáčka Ph. Pubescenc, ať se taky trochu rozhýbá. Letos ho přidržím ještě v květináči.

34

Re: Phyllostachys pubescens

Gratuluji k novým rostlinkám. Kde je máte, že dostaly šok?

35

Re: Phyllostachys pubescens

Máme jednu takovou místnost kde je dost zima, netopí se tam, okno je tam jenom tak naoko a ještě s dírou pro kočky, tak se mi zdálo, že by se to nemuselo od skleníku moc lišit, ale je tam dost tma (malé okno na sever). Ale zdají se v pořádku, možná je moc pozoruju, dneska jsem je radši dala na vzduch ven na stůl u domu, pod střechu a už je tam asi nechám, něco pod nulou, ikdyž jsou v květináči, by jim myslím nemělo uškodit. Možná už to tak bylo při koupi, pan Rezl říkal, že ještě že ty mrazy netrvaly o týden dýl, jinak by měl škody. Budou dobré smile, nemůžu se dočkat až je zasadím.

36

Re: Phyllostachys pubescens

Jestli už je necháte venku, tak to je můžete rovnou zasadit. V zemi jim bude líp.