13

Re: Phyllostachys pubescens

Mě to přijde jako dobrej nápad. Takovejhle vlhkej skleníček by mohl zafungovat. Za pokus by to stálo. Akorát bych tam udělal pár děr do té fólie nahoře (jak radí Zdenko) a dolů bych dal trochu štěrku, aby ten květináč nestál přímo ve vodě.

14

Re: Phyllostachys pubescens

Dal jsem na Vás a udělal nahoře větrání. Až seženu nějaké kamínky, dám je dospod, ikdyž zdá se, že voda nijak tomuto bambusu nevadí, ba naopak. Uvidíme, jak se mu bude dařit a za nějaký čas sem vložím fotky smile

15

Re: Phyllostachys pubescens

Asi před týdnem jsem oba bambusy přesadil a dal je k sobě do o dost většího květináče a dnes jsem téměř nevěřil svým očím - tomuto bambusu pěstovanému indoor teď na konci ledna vyráží nový výhon - je to normální?

16

Re: Phyllostachys pubescens

Pro Dejf:
Pokud má bambus optimální klimatické podmínky pro růst (světlo,teplo,vláhu atd.),nazastaví svůj vegetativní cyklus,pouze jej v zimním období zpomalí.
Ty jsi mu v brzkém předjaří tyto podmínky poskytnul a teď se můžeš jen těšit z jeho růstu.Rostlina si vybudovala kvalitní kořenový systém a začíná se rozrůstat.Přeji Ti hodně radostných pěstitelských úspěchů a bambusům dobrý růst.

17

Re: Phyllostachys pubescens

Zřejmě ho vyprovokovalo k růstu to přesazení. Teď by to chtělo aby měl dost světla. U nás je teď krátký den, tak by se vyplatilo svítit na něj nějakou širokospekrou výbojkou.

18

Re: Phyllostachys pubescens

Díky za odpovědi. Širokospektrální výbojku bohužel nemám :-(. Právě jsem zjistil, že začíná vyrážet další výhon. Doufám, že i přes nedostatek světla jakž takž porostou, přeci jenom je bambus ještě dost malý, takže nemůžu čekat nějaký rapidní růst.

19

Re: Phyllostachys pubescens

Pár fotek

http://pictureup.cz/picture/verejny/19691969dscf4408maly.jpg

http://pictureup.cz/picture/verejny/22602260dscf4409maly.jpg

http://pictureup.cz/picture/verejny/502502dscf4404maly.jpg

20

Re: Phyllostachys pubescens

Zdravím bambusáři - tak dnes mi přišli první semínka Ph. pubescens, tak doufám, že se brzo přidám do vašich řad.....
(jednou už jsem měl Ph. pubescens z malého rhizomu - potom co mi vyrostl druhý výhon mi zašel - nevím proč....)
Doufám že se semeny budu mít větší štěstí!!!

Otázka pro Dejf: Do jekého substrátu si semínka zasadil??

21

Re: Phyllostachys pubescens

Boris: Doporučuji nechat semínka namočené tak den, dva ve vlažné vodě, je potom větší šance, že vyklíčí. Já jsem je sázel do směsi, kterou jsem si připravil - 1 díl zahradní zeminy a 2 díly rašeliny. Nyní jsem obě rostliny přesadil a použil jsem univerzální substrát, který jsem si koupil. Zdá se, že se v něm rostlinám daří smile
Mimochodem trvalo docela dlouhou dobu, než mi začaly semínka klíčit, tak se nediv, když ti po pár týdnech stále nic nebude neklíčit, může se to stát smile

22

Re: Phyllostachys pubescens

Pro Boris:
Pokud mohu poradit z vlastních zkušeností ze semeny,doporučuji Ti,aby jsi ze semínek odstranil slupku (promnout mezi prsty),
zůstane Ti pouze semínko (většinou černé barvy).To dej na 24-48 hod.do vlažné vody (20-24 st.C),poté jej vlož do zahradnického substrátu pro výsev,do hloubky 3 mm.Květináč přikryj foliovým sáčkem,zalévej odstátou vodou (min.24 hod.,
aby vyprchal chlor) pouze do podšálku květináče.Jakmile se objeví klíček rostliny,odstraň folii a umožni tak rostlině přístup vzduchu.Udržuj stále zeminu vždy vlhkou.
Přeji hodně pěstitelských úspěchů.

23

Re: Phyllostachys pubescens

Děkuji za rady!!! Snad to dobře dopadne!!

24

Re: Phyllostachys pubescens

Jo chtěl jsem se ještě zeptat - když už bambus pouští výhony, neměl bych ho začít pozvolna přihnojovat dusíkatým hnojivem?