1 Naposledy upravil: Mallorn (21.09.2008 20:57:15)

Téma: Odumírání výhonů

Na těchto fotkách je vidět, jak postupně odumírají některá stébla. Myslím si, že při pohledu na ustřižené, odumřelé stonky, je dost jasně vidět hnědá, pravděpodobně spálená část.

Nejspíš za to může travní mulč, ale jestli stonky zničilo teplo nebo kyseliny uvolňující se při tlení mulče nevím.

Probíhá to tak, že na poškozeném stéblu začnou více žloutnout listy, pak se skoro všechny všechny stočí a uschnou. Když některé zůstanou, mají takovou nezdravou žlutohnědou barvu a vůbec na stéblu nedrží. Pak se ze stébla stane úplně takové koště.

Hlavu si s tím ale nedělám, jelikož rostou další nové výhony.

http://bambusy.webgarden.cz/image/10622864
http://bambusy.webgarden.cz/image/10622865
http://bambusy.webgarden.cz/image/10622867

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E

2

Re: Odumírání výhonů

Tady bych problém hledal jinde. Z travního mulče to být nemůže, tedy pokud není nějak jedovatý. Ten jsem aplikoval mnohokrát a nikdy žádné stéblo neuhynulo. Jak jsou na tom ta stébla u kořenů? Nepodhryzaly to zespodu myši?

3

Re: Odumírání výhonů

Nevím, ty myši fakt nevím, jelikož je to uvnitř rostliny a nedostanu se tam.

Prostě mi to přijde tak trochu zvláštní, jelikož všechny ostatní jsou dobré a jen některé, porůznu v tom trsu usychaly.

Popravdě se mi tam ani moc hrabat nechce, říkám si, abych to tam moc nějak nepoškodil - ty kořeny. Teď pod tím mulčem je totiž neskutečně živo - tolik nových a obrovských kořenů jsem ještě neviděl. Působí to až "mimozemsky" big_smile , jak přes sebe vedou křížem krážem.

Tak to je fajn zpráva, že se toho mulče nemusím bát wink Já měl obavu, abych to velkou vrstvou nespálil. Teď nevím, jestli ještě teď na podzim mám sypat mulč, který je plný dusíku.

Taky jsem si sehnal hnojivo Trastan H a nevím jak to použít, aby to v kombinaci s mulčem fakt nebylo moc hnojiva najednou.

Co teď na podzim používáte na hnojení?

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E

4

Re: Odumírání výhonů

Já hnojil naposled v červenci a už asi nebudu. Zatím jsem to vždy dělal takhle. Vycházel jsem z úvahy, že se tím podpoří růst nových výhonů, které za normální zimy umrzají a rostlina tedy zbytečně mrhá silou. Jenže letos třeba zima vůbec nebyla znát, loňské výhony mi přezimovaly a dorostly na jaře, takže pak by hnojení na podzim smysl mělo. Takže teď váhám a ještě jsem se nerozhodl zda hnojit budu či ne.

S tím Trastanem H zkušenost nemám, ale předpokládám, že pokud je to hnojivo na trávníky, tak v něm bude asi dost dusíku, tak na něj radši pozor. Trávníkovým hnojivem jsem si spálil nízké Pleioblasty což se mi třeba s Cereritem nikdy nestalo. Jinak začínám sázet čím dál tím víc na normální hnůj. Zdá se, že přírůstky jsou po něm větší.

5

Re: Odumírání výhonů

Má to takovéto složení TRASTAN H NPK 15+6+13 a je tam dovětek o MgO nebo tak.... zítra se podívám a napíšu.

Vše co musíš udělat je rozhodnout, jak naložit s časem, který Ti byl dán.
GPS: 50°6’31.299 N, 16°21’56.751 E