1

Téma: Som sa vratil

Prepacte za mierny spam (tato tema), ale som sa tu neukazal snad aj rok a chcel by som opat pozdravit znamych ako Wufeng, Karel, Betyar a podobne. Nakupil som dalsie semienka exotickych bambusov, teraz bambusa arundinacea - tej si myslim, ze by sa mohlo darit, mam 100 semienok, potom bambusa ventricosa a dendrocalamus membranaceus. Predtym co som mal dendrocalamus giganteus, tak z 10 sadeniciek prezili iba 3 big_smile a tie som nakoniec podaroval, vyzerali asi tak, ze mali cca 40 cm konariky pri zemi uplne take malinke a spomedzi nich sa uz teraz po 2 rokoch tlacili asi 2 cm siroke vyhonky... Ako sa mate? Pozeral som ako sa to tu rozvija, celkom super forum tu je z toho, ako som sledoval nove prispevky a tak, podla mna toto je jedno z najlepsich for zameranych na bambusy v danej lokalite. Fakt, klobuk dolu wufeng! Si dobry, nech vam to fici dalej, uz by som mal byt aktivnejsi. Bol som odcestovany teraz...

exoticke druhy bambusov

2

Re: Som sa vratil

Ahoj. To je dobře, že jsi zpět a že se zapojíš. Nebudeš už sám, kdo pěstuje tropické druhy ze semen a snad budeš moct i poradit novým pěstitelům. Jinak dík za pochvalu, snad je to tu k něčemu dobré a fórum je k užitku. Letos moc nestíhám přidávat fotky nových výhonů, ale spíš se snažím doplnit fotky u přehledu druhů: http://bambusy.info/?bambus aby ta databáze byla kompletnější.

3

Re: Som sa vratil

čaw Danny smile

4

Re: Som sa vratil

Ahoj Danny, jsem rád, že jsi zase tady. Někde jsem ztratil adresu na tvůj web.
Musím se ti pochlubit - měl jsi pravdu. To mé bambusové roští už je letos pětimetrové. To dělají ty mírné zimy.

5

Re: Som sa vratil

wufeng - kto este okrem mna pestuje exoticke druhy? A zo semienok? To ma naozaj prekvapilo, myslel som, ze len ja som tu taky tvrdohlavy smile Ale rastie to teda, prave teraz som zasial, a zasial som vela, takze si tu spravim o tom temu smile Ak aj nejake darujem v buducnosti, tak isto nie vsetky, normalne mi chybali big_smile

betyar - caw betyar, jak sa ma streda? smile

Karel - som hrozne rad, ze aj ty si mal tu radost z toho, ako ja kedysi, ked rastli mne tak, ako som hovoril, ze by mohli rast aj tebe big_smile hrozna veta, snad zrozumitelna... No ze je super, ze som mal pravdu, lebo som tomu az neveril, ze mi to vide, vies, predsalen Bratislava a CZ je mierny rozdiel... Super teda.. Ja mam semienka uz v zemi asi 3 dni, takze uz onedlho by mali zacat rasit smile

exoticke druhy bambusov

6

Re: Som sa vratil

Danny dík dobre! Ale chýba nám dážd.

7

Re: Som sa vratil

ja mam jeden, chces? dazd sa da zohnat teraz na mileticke big_smile (to je miestny trh sikmookych big_smile)

exoticke druhy bambusov

8

Re: Som sa vratil

smile

9

Re: Som sa vratil

jaaaaaj, stale to neklici sad uz zacinam mat nervy! inak bambus zo semienka ma mat udupanu podu, alebo kypru?

exoticke druhy bambusov

10

Re: Som sa vratil

Danny napsal:

wufeng - kto este okrem mna pestuje exoticke druhy? A zo semienok? To ma naozaj prekvapilo, myslel som, ze len ja som tu taky tvrdohlavy smile Ale rastie to teda, prave teraz som zasial, a zasial som vela, takze si tu spravim o tom temu smile Ak aj nejake darujem v buducnosti, tak isto nie vsetky, normalne mi chybali big_smile

Přečti si tohle vlákno: http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=235 , tam se to probíralo. Kyprá půda bude asi lepší, tedy alespoň myslím.