13

Re: Max. průměr?

Osobně mám s Phyll. atrovaginata výborné zkušenosti, jako jediný přežil minulou zimu bez větších škod.

14

Re: Max. průměr?

No a ted babo rad :-)

15

Re: Max. průměr?

Tak co baba poradila?
Té stojaté vody bych se určitě bál i když mě bambusy pár týdnů v ledu přežily. Jinak to nemusí být pro bambusy špatné místo, když od západu budou chráněny lesem. Já je mám v mrazové kotlině také ve 400 metrech a to mi na ně fouká od západu z polí, co jsou ještě o nějakých 50 m výš. Samozřejmě, že při - 25°C se člověk musí smířit s tím, že o nějaký ten bambusový list přijde. Nebudou všechny zimy jako ta letošní, kterou mi přežily všechny bambusy bez pohromy. Dokonce ani aurea neztratila listy i když v minulých letech celá nadzemní část umrzala pravidelně.

16 Naposledy upravil: didanek (01.08.2008 23:57:44)

Re: Max. průměr?

myslím že určitým řešením v takovémto případě by bylo dovézt zeminu navýšit ji nejméně okolo 0,8m proti původnímu, zavodněnému terénu. myslím že teoreticky by měl šanci i nevodní druh, podle mne je nejdůležitější aby dobře zakořenil hlavní trs, ted je otázkou jak by se choval když část by byla na suchu a část ve vodě. to nevím neutral zatím jsem bohužel stále jen teoretik