1

Téma: Likvidace stébel

Jak řešíte likvidaci stébel, která ustřihnete? Doteď jsem to dělal ad-hoc, takže jsem to moc neřešil, ale letos bude probírka mohutnější. Nemám zatím zkušenost s kompostováním  - předpokládám, že bambusové tyče nejsou moc ideální...

2

Re: Likvidace stébel

osobne to resim tak, ze je necham proschnout, listy opadaji a zbytek palim. nevim, jestli je to ekologicke ale nic jineho me nenapada. Obcas silnejsi stebla pouzivam jako tycky na zahony.

3

Re: Likvidace stébel

Já ty silnější také používám jako tyčky, slabší stébla stříhám na kousky jako mulč. Část tyčí také palím. Je z toho docela slušnej rachot. Přecijen jednou za čas si dopřát pořádnej randál neuškodí.

4

Re: Likvidace stébel

Zkoušel jste někdo drtičku na větve? Myslím oba druhy drtiček (s nožem i s ozubením)?

5

Re: Likvidace stébel

wufeng napsal:

Já ty silnější také používám jako tyčky, slabší stébla stříhám na kousky jako mulč. Část tyčí také palím. Je z toho docela slušnej rachot. Přecijen jednou za čas si dopřát pořádnej randál neuškodí.

to jako že to bouchá?

6

Re: Likvidace stébel

tady něco pro inspiraci http://www.bambootechnologies.com, když nevíte co s tím big_smile

7

Re: Likvidace stébel

Číňani to používali odedávna při ohňostrojích. Je to slušnej rachot. Jak to hoří, tak se vzduch teplem ve stéble rozpíná až to rupne a je to slušná šlupka. Nejdřív jsem měl strach aby to nelítalo, ale zatím jsme už pár táboráků přežili ve zdraví.

8

Re: Likvidace stébel

to je super, od mala jsem lehký pyroman, to se těším big_smile