1

Téma: Jaký bambus vybrat?

Přeji všem dobrý den
Nejsem žádný velký zahradník, ani pěstitel bambusů, ale rád si občas koupím nějakou zajímavost na zahradu.
Čtyři roky mám bambus Phyllostachys aureosulcata "Spectabilis" poletošní zimě mimochodem nádherné nové výhonky (cca 40)a nízkou formu bambusu Pleioblastus. V současné době uvažuji o zakoupení nového bambusu  (solitéru) na jižní stranu domu cca 1,5-2m od zdi. Jde o uzavřenou předzahrádku (východ západ 3-5m tuje,sever dům).
Uvažuji o dvou druzích 1) Phyllostachys vivax "Huanwhenzhu" nebo 2) Phyllostachys nigra "Boryana".
Doporučte mi pokud máte zkušenosti jaký vybrat.
Díky

2

Re: Jaký bambus vybrat?

Záleží na tom, který se Vám líbí. Z hlediska zimovzdornosti a pěstování jsou na tom zhruba stejně.

3

Re: Jaký bambus vybrat?

Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť druh bambusu čo najrýchlejšie rastie a vytvára pekné steblá, podobné ako sa predávajú tie palice v kvetinárstvach smile, a zároveň je mrazuvzdorný (aspoň tak do -15C). Tiež by bolo dobré aby bol čo najvyšší.
Veľmi pekne ďakujem.

4

Re: Jaký bambus vybrat?

Ahoj Tome,
pokud to myslíš s pěstováním bambusu vážně, tak si přečti na těchto stránkách vše o jeho pěstování, taky se podívej na přehled druhů a vyber si sám jaký se bude líbit Tobě. Neuraz se a věnuj tomu 1-2hodinky, neni to malá investice a za pár roků se Ti bambus odmění svou velikostí.

5

Re: Jaký bambus vybrat?

Dobrý deň,
no, tak už som si čo to prečítal a narazil som na dva sľubne vyzerajúce druhy Phyllostachys vivax a Phyllostachys vivax ´Aureocaulis´, problém je v tom, že neviem aký si vybrať nakoľko medzi nimi nevidím žiaden rozdiel, tak by som bol veľmi rád keby ste mi niekto vysvetlili rozdiel medzi týmito odrodami.
Ďakujem pekne.

6

Re: Jaký bambus vybrat?

Ahoj Tome,
rozdíl je mezi nimi jen v barvě stébel.Phyllostachys vivax má stébla zelené a vivax Aureocaulis má stébla nádherně barevné,žluté s náhodně rozloženými různě širokými proužky.

7

Re: Jaký bambus vybrat?

Aha, tak ďakujem.
Len ešte by som mal jednu otázku, aký bambus je na obrázku tu?: http://www.bambusy.sk/gallery2/main.php … alNumber=2
a je to ten ktorého palice si môžme kúpiť v kvetinárstvach ako podperu k rastlinám?
Ďakujem.

8

Re: Jaký bambus vybrat?

To se dá těžko určit, z jakého druhu ty tyče jsou. Jedině se zeptat tam co je nabízejí, odkud je mají, pak by se dalo třeba i trochu tipovat. Dost často se používá Phyllostachys pubescens, ale to je jen jedna z mnoha možností.

9 Naposledy upravil: tom (26.08.2007 01:32:04)

Re: Jaký bambus vybrat?

Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť ako sú na tom čo sa týka rašenia nových výhonov Phyllostachys vivax aureocaulis, Phyllostachys parvifolia a Phyllostachys Shanghai 3 ?
Ďakujem.