13

Re: určení neznámého bambusu

No podla mna to royhodne neni sasa palmata na tom obrazku...

exoticke druhy bambusov

14 Naposledy upravil: Karel (21.06.2006 20:40:07)

Re: určení neznámého bambusu

Danny napsal:

Povedal, ze na 80% je to Indocalamus tessalatus, no neviem, ci to moze byt...

Vzpoměl jsem si, že na jaře jsem se probíral druhy bambusů, které bych přikoupil a zaujal mě druh s velmi dlouhými listy. Tak jsem to nyní našel.
Nabízí ho ing. Rezl : Indocalamus tesselatus - 1.5m, měkká stébla se sklánějí pod tíhou až 60cm dlouhých listů, které jsou vůbec největší mezi bambusy mírného pásma. *1

Tedy kamarád bude mít možná pravdu.

Rozhodně to však není Sasa palmata. Ta sice má také relativně velké listy, ale v žádném případě ne tak dlouhé, jako jsou na obrázku.
Já mám Sasu palmatu od malinké rostlinky, nyní již třetí rok. Je celý den na plném slunci a v poměrném značném suchu. Vrchní listy jí slunce dokáže spálit. Rozrůstavá skutečně je, ale jinak, než phyllostachysy. Má mnoho desítek stébel, která rostou jedno vedle druhého. V loni mi narostla do výšky cca 50 cm a letos to nevypadá že by byla vyšší. Hustější je a podstatně, ale vyšší jistě ne o mnoho.  Zimu přežila tak, že zmrzly a uschly jen vrchni listy.
Možná částečný stín a větší vlhkost by ji podnítily k vyššímu vzrůstu.  Proto jsem od ní letos vysadil odkopek - kousky rhizomů bez stébel do lepší půdy a ty již dobře rostou.  Zda a jaký bude rozdíl budu moci porovnat až za delší dobu - rok či dva.

15

Re: určení neznámého bambusu

Ok, ja tvrdim, ze je to Indocalamus Tessalatus...

exoticke druhy bambusov

16

Re: určení neznámého bambusu

Nějaké docela dobré fotky k tématu pro porovnáni jsou tady, omlouvám se, ale nevím jak tady udělat funkční odkaz, tak aspon zkopíruju celou www adresu
http://www.bamboogarden.com/images/Indo … llatus.jpg

17

Re: určení neznámého bambusu

Tak vida, udělal se z toho odkaz, takže ještě jednou a i s druhou fotkou.....
http://www.bamboogarden.com/Indocalamus … llatus.htm

18

Re: určení neznámého bambusu

Mam problem, ako dokazem rozoznat fargesiu murieliae jumbo od f. m. bimbo? Ide asi o 1m rastlinku a neviem si dat radu s tym, ako zistim, ci to je jumbo alebo bimbo... Diky, Dann

exoticke druhy bambusov

19

Re: určení neznámého bambusu

Myslím, že u takhle malých to nepoznáš. Jumbo by měl mít větší listy. Asi nezbyde než vyčkat, jak vyrostou.

P.S. Úplně jsem zapomněl poslat ty semena. Vydrž.

20

Re: určení neznámého bambusu

tak o tomto bambusu tvrdi v botanicky v Troji ze je to ph. aureosulcata alata. aspon u nej maji zapichlou cedulku s timto nazvem, coz znamena ze asi blbe zapichli cedulku, ponevadz to alata zrejme neni. nicmene se mi libi a rad bych vedel co je zac. poradi nekdo? foto posilam wufengu, prosim o vlozeni.

http://bambusy.info/img/uploaded/Bambus_v_Troji.jpg

21

Re: určení neznámého bambusu

V který je to části? Alatu tam maj, ale roste na tý straně potoka co je Phyllostachys aureosulcata aureocaulis. Myslím, že hned vedle něj. Ale maj tam hroznej bordel. Někde cedule chyběj, a někde je maj chybně. Když budeš vědět přesný umístění, můžeš zkusit kontaktovat hlavního zahradníka Chvostu. Maj někde mapu kde co sázeli, tak by se to dalo dohledat. Jednou mi nabízel, že se na to mrkne, ale pak už se mu nechtělo, tak jsem se nic nedozvěděl.

22

Re: určení neznámého bambusu

no ja poslu foto, je to kdyz by jsi vlezl na takovy ten paloucek, kde jsou vsude kolem tebe bambusy, tak vzadu za lavickou tusim ze vlevo vedle nej roste ph. nigra obycejna, uplne cerna. az tam pujdu priste udelam kdyz tak vic fotek z ruznych pohledu...

23

Re: určení neznámého bambusu

Podľa mňa sa jedná o Phyllostachys glauca.Aj podľa ružovočervených pošvových listov.Pre porovnanie
si pozrite www.bambus-lexikon.de.

24

Re: určení neznámého bambusu

Jo, jo. Vypada to tak. Je to moooc peknej bambusek. diky. :+)