1

Téma: Max. průměr?

Ahoj vsichni bambusari a bambusaci :-) Chci se vas zeptat, jakych maximalnich prumeru stebla muze v nasich podminkach dosahnout bambus (napr. P.Atrovaginata a P.Shangai3) a taky za jakou dobu. Vim, ze se to neda rict presne, ale aspon +- ?
Diky za odpovedi.

2

Re: Max. průměr?

Těžko říct, který druh u nás bude nejtlustší. Tipoval bych tak 6 max. 8 cm. A to ve stáří minimálně 10 let spíše bude potřebovat více. Mohl by toho dosáhnout Phyllostachys parvifolia, nebo Phyllostachys vivax.

3

Re: Max. průměr?

Diky za odpoved. Premyslim nad mensim hajkem (pozemku je dost:) ), bambusy se mi vzdy libily a az ted jsem se o jejich pestovani dozvedel vice. Rozhoduju se mezi Phyl. parvifolia, Phyl. Shanghai3 a Phyl. Atrovaginata.

4

Re: Max. průměr?

Záleží také na umístění pozemku. Některým bambusářům tady ve fóru  Phyllostachys Shanghai 3 omrzá.

5

Re: Max. průměr?

Pozemek je asi 400m n.m. Od zapadu by byl haj chranen lesem. Teploty tu byvaji hodne pod nulou, takze bych mel spis uvazovat o jinem druhu?

6

Re: Max. průměr?

To už mi přijde dost vysoko, tam bych začal s Phyllostachys parvifolia a pak případně zkoušel další druhy.

7

Re: Max. průměr?

Jeste tam je problem, ze tam je hodne vlhko. To bych ale upravil, nejlepe drenazi.
Dekuju za vase rady, jeste by me ale zajimalo, jaky na to maji nazor ostatni ctenari.

8

Re: Max. průměr?

vlhko a problem? to je skor stastie big_smile mam na to nazor, ze v pohodicke pravifoliu, podla mna aj vivax by to prezil

exoticke druhy bambusov

9

Re: Max. průměr?

Je to problem, pokud tam po zime stoji voda a na nekterych mistech i behem leta... takze by se tam spis hodil heteroclada a atrovaginata. Ale jak jsem psal, byvaji tu vysoke mrazy :-)

10

Re: Max. průměr?

jaaaaaj to az taaak... tak potom nic, ja som si predstavil vlhko ako skutocne vlhko a nie ako priam stojatu vodu smile tak to asi bude problem, ale nie az taky. ja som mal osobne 2 roky nigru v mociari a nevadilo jej to vobec....

exoticke druhy bambusov

11

Re: Max. průměr?

To bude zajímavej pokus, jak se jim v takhle nepříznivé lokalitě bude dařit. Dejte pak vědět, co jste vybral a jak prosperují. Pokud bych srovnal Phyllostachys atrovaginata a Phyllostachys heteroclada, tak ohledně zimovzdornosti je na tom u mě lépe Phyllostachys atrovaginata. Ovšem pokud tam stojí voda, těžko říct, jestli to vydrží.

12

Re: Max. průměr?

Taky jsem zvedavy :-) Urcite vam dam pak vedet.