1

Téma: fargesia robusta

Caute všetci milovníci bambusov
Chcem Vás poprosiť o radu.Tento rok si chcem kúpiť viacero druhov bambusov. Čo sa týka fargesia robusta neviem sa rozhodnúť medzi Campbell a Wenchuan. Wenchuan by mal byť vyšší, čo by mi viac vyhovovalo, ale dal by som prednosť pred zimovzdornejším. Niektoré zdroje uvádzajú Campbell ako zimovzdornejší, iné čo sa týka zimovzdornosti ich kladú na rovnakú úroveň. Nemáte niekto skúsenosti s týmito druhmi. Dík

2

Re: fargesia robusta

S Wenchuan zkušenost nemám, ale pouze s Campbell a Woolong. U těch platí, že Woolong s většími listy vydrží méně. Wenchuan by měl mít také větší listy, tak se dá předpokládat, že vydrží méně. Je to ovšem jen moje spekulace, nejlepší by bylo zkusit je obě. Pokud jde o výšku, nemyslím, že by mezi nimi byl zásadní rozdíl. Hodně záleží na lokalitě kde porostou.

3

Re: fargesia robusta

Díki za odpoveď , mimochodom super stránky o bambusoch.

4

Re: fargesia robusta

Chcel som sa ešte spýtať Dannyho
Zachytil som že máš nejaké bambusy vysadené pri Púchove.Chcem sa spýtať či máš nejaké druhy na predaj. Ja kupujem od R. Maletiča, býva niekde pri Trnave. Som od Trenčína  a mal by som to k tebe na skok.Záujem by som mal o Shanghai 3, parvifoliu, atrovaginatu, aureosulcatu aureocaulis,nigra Boryana a fargesie rufa a robusta campbell.Díki za odpoveď.                    Čaute všetci bambusári!

5

Re: fargesia robusta

Zdravím všetkých.
Mám jednu prosbičku. Teraz na jar by som si tiež chcel kúpiť pár kúskov a tak zháňam kontakt na niekoho v oblasti Trnava - Piešťany. Nemohli by ste mi dať kontakt na toho p. Maletiča ?
Ďakujem.

6

Re: fargesia robusta

Helou Peter C,

Bambusy pri puchove sice mam, ale az pri hranicnom priechode cez lysu v jednej dedinke, urcite zatial nepredavam - jedine darujem. A co sa toho miesta tyka, nemam tam vela druhov, iba nigru a par fargesii no bohuzial nic z toho co ste pisali... ale ked budem mat, mozem sa ozvat, na jar by som rad cosi splasil...

exoticke druhy bambusov

7

Re: fargesia robusta

P. Maletič má stránky www.bambusy.sk
Bral som od neho bambusy len raz a to na dobierku.
Boly to odkopky ktoré som hneď zasadil priamo do zeme a prijali sa mi všetky bez problémov. Zima bola zatiaľ OK takže to vyzerá dobre.