13

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

díky za odpověď. karlos

14

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

zdar lidi
bambusy mám zazimovaný a tak mám docela dost času a našel jsem další propinqua. co vy na to??

http://www.bambousdefrance.fr/private/e … pinqua.htm

15

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Ono jich je mnoho v oběhu, mnohdy se pod jejím jménem prodával Phyllostachys praecox. Importů bylo vícero. Jeden z nich z Hangzhou byl posléze upřesněn, že jde o Phyllostachys propinqua lanuginosa. To co tam mají frantíci na webu lasunisosa je pouze špatné psaní lanuginosa, někdy také langinosa. Podle Ohrnbergera by to mělo správně být lanuginosa.

Phyllostachys propinqua lanuginosa importoval Palen. Nejdřív se prodávala pod názvem Phyllostachys propinqua Hangzhou a byla u ní uváděna menší zimovzdornost. Později se upřesnil název na Phyllostachys propinqua lanuginosa a zimovzdornost se zvedla. Palen uvádí, že mladé výhony jsou namodralé. Sám jsem o ní ztratil zájem na začátku, protože míň zimovzdorná je pro mě nezajímavá. Zda je opravdu odolnější, jak se píše teď, by se muselo prověřit. Není pro mě ale zas tak atraktivní, abych se do toho pouštěl. Mě jedna propinqua LiYuGan (výborně odolná) stačí.

16

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

díky za odpopvěď. mě taky liyugan stačí. co mě překvapilo, že tam píšou do -28 zelený a vydrží do -30. takový mrazy u nás doufám nebudou. až pojedeš na zahradu kde ji máš, tak bych tě chtěl poprosit o aktuální foto a údaje o délce a průměru stébel.  měj se karlos

17

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Jim se to píše. Ve Francii nikdy takový mrazy nemají, takže tam můžou napsat cokoliv. Údaje o zimovzdornosti z francouzských webů nemají žádnou vypovídající hodnotu.

Myslím, že o víkendu pojedu na zahradu, kde jí mám. Ale pěkný fotky to nebudou. Z nedostatku místa jsem jí píchnul do kouta kde je suť a hlušina a odkládají se tam věci. Taky půda je tam jalová, takže tam má dost drsné podmínky k růstu. Ale zimám odolává pěkně. Cvaknu to a pošlu.

18

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Moje Phyllostachys propinqua Mcclure po 11 letech. Výška cca. 3,5 metru, stébla moc tlustá nejsou. Ale upozorňuji, že roste v hlušině a prakticky jsem jí nehnojil.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

19

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

díky za fotky. karlos

20

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Vypadá to, že v zahraničí kvete. Zprávy o kvetení jsou zatím z USA

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Německa

PunBB bbcode test

USA

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

21

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

U mňa kvitnú všetky steblá na Phyllostachys propinqua Li-YU-GAN a tak isto kvitne Phyllostachys glauca Yunzhu. Tretím rokom ešte kvitne Fargesia murieliae 1992. Phyllostachys rubicunda po troch rokoch kvitnutia od minulého roku pekne regeneruje z podzemnej časti, nakoľko všetky steblá po kvitnutí uschli. Dúfam, že tak isto sa zachovajú aj ostatné Phyllostachysy.

22

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Szomolányi napsal:

U mňa kvitnú všetky steblá na Phyllostachys propinqua Li-YU-GAN a tak isto kvitne Phyllostachys glauca Yunzhu. Tretím rokom ešte kvitne Fargesia murieliae 1992. Phyllostachys rubicunda po troch rokoch kvitnutia od minulého roku pekne regeneruje z podzemnej časti, nakoľko všetky steblá po kvitnutí uschli. Dúfam, že tak isto sa zachovajú aj ostatné Phyllostachysy.

Tak je to tímto potvrzené a pravděpodobně vykvete i u nás. Letos jsem svou rostlinu ještě nezkoumal, tak jsem zvědav, až se k ní dostanu, jak je na tom.

23 Naposledy upravil: bob1 (03.06.2015 20:48:29)

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Musím bohužel potvrdit květenství u LI-YU-GAN. Byl jsem v pátek u pana Rezla a jemu tam začínají kvést.

24

Re: Phyllostachys propinqua Li Yu Gan

Aj ja mozem potvrdit kvitnutie na starsich steblách, zatial sice nie je na vsetkych, no kvitnutie je dost intenzivne. Napriek tomu vytiahol stebla niekam k 7-8m, na ktorých zatial kvitnutie nebadat. Tiez dufam, ze to rastlina prezije.
foto

Mne sa Phyllostachys rubicunda po kvitnuti este uplne nepozviechal, ziadne nove steblo, no aspon preziva. Zda sa, ze Phyllostachys kwangsiensis je uz na tom lepsie a postupne regeneruje...