37

Re: výhonky 2013

zaslal vanjos: Phyllostachys parvifolia - foceno 23.5.2013

PunBB bbcode test

38

Re: výhonky 2013

Zdravím, moje bambusy prezimovali veľmi dobre. Najme p.a. spestabilis ktorý má 73 výhonov. Je to len 2 ročná rastlina a zastavili sa na výške okolo 2 – 2,5m. p.a. aureocaulis  je troch pozadu lebo do obeda je v tieni. P. viridiglaucescens  má jedno steblo vo výške tak do  4 m a stále rastie. P.a harbin inversa  kúpená minulí rok u pána Rezla my minulí rok začala uschýnať ale teraz po zime vyhnala 4 asi 40 cm steblá tak to dúfam už prežije. Atrovaginata má 3 asi 60 cm steblá.  Bohužial parvifolia ktorú sa mi konečne minulí rok podarilo zohnať nevyhnala ani jedno steblo a keďže sa mi každý rok na jar objavia myši pod bambusmi tak som sa rozhodol ju vykopať  a skontrolovať.  Myši ju síce nenapadli ale zistil som, že nemá pod zemou ani jeden púčik len samé korene takže predpokladám, že aj keď rastlina nad zemou vyzerá zdravo nemá sa ako rozšíriť a ďalej rásť takže po nejakej dobe odíde. A som zas bez parvifolie.

39 Naposledy upravil: Artur (03.06.2013 14:28:21)

Re: výhonky 2013

Foceno 1.06.201


  http://images46.fotosik.pl/2074/9470b79d32c4dd4bmed.jpg
http://images40.fotosik.pl/2066/04d9d0d23b1b10famed.jpg

40 Naposledy upravil: JNK (04.06.2013 11:59:26)

Re: výhonky 2013

Tak u mě už to taky frčí. Předchozí zima mi to zdevastovala, ale ta letošní byla příznivější.

Ph. Aureosulcata Aureocaulis (3. rok)

- cca 20 nových výhonů kolem 1,5m. Je na slunci a má tendence se hodně šířit do okolí

PunBB bbcode test


Ph. Atrovaginata (3.rok, po 1. roce přesazena na jiné stanoviště)

- zatím 5 nových stébel, silnější, tlačí se pomalu

PunBB bbcode test


Ph. Parvifolia (2.rok)

- 4 nové stébla, dvě z nich festovní. Zde bych poděkoval Jirkovi za odkopek před dvěma lety. Dále bych upozornil, že jsem ji zasadil na hodně prohnojené místo a druhý rok, žádný výhonek, vůbec žádný. Letos překvapuje jak tloušťkou stébel, tak i třeba jejich vzdáleností od původního drobného stébla.

Dále jsem loni nechával taková ta stébla jak rostou horizontálně a kousek od rostliny zalezou zase do hlíny. Tímto směrem mi letos vyrůstají stébla cca 50 cm od původního "trsu". Zřejmě ideální na rozšížení do stran.

PunBB bbcode test


Pokusím se připojit týden staré fotky.

41 Naposledy upravil: skrobik (23.06.2013 21:44:30)

Re: výhonky 2013

Pěkné výhonky, pokusím se také nahrát fotky mých bambusů po dvou zimách.

42

Re: výhonky 2013

ahoj lidi
můžete mě někdo poradit,  jak sem dávat fotky?
mam první bambusy a je to super,nádhera a relax. dnes jsem byl na zahradě a nemohl jsem odejít.  jen jsem se kochal.
dík karlos

43

Re: výhonky 2013

Zdravím všechny.
Letošní zima mě velmi potěšila. Přívětivé teploty a dostatek sněhu pomohly k výbornému přezimování všech mých bambusů.
Nedošlo téměř k žádnému poškození ani na listech. Tuto zimu jsem měl bambusy přikryté kobercem a prostěradly. A na zemi
30 cm vrstvu spadaného listí.
   První výhonky začaly růst začátkem dubna. Naštěstí je po celou dobu růstu neohrozil mrazík jako loni, kdy bylo v květnu -7°c
a nové výhony zmrzly.

- Ph. nuda   - Loni dosahoval výšky 2,5m.
                    Letos dosáhl výšky 460 cm a průměr tyče 1,9cm.

PunBB bbcode test

- Ph. bissetii- Loni 2,4m.
                    Letos dosáhl výšky 500 cm a průměru tyče 2cm.

PunBB bbcode test

- Ph. parvifolia- Loni 2m a průměr tyče 1cm.
                       Letos se objevily první výhonky 1 června a dosáhly výšky 310cm a průměru 1,9cm.

PunBB bbcode test

- Ph. a. spectabilis- Loni 2,5 m a 8 tyčí.
                             Letos 3m , průměr 1cm a 40 nových výhonů. Průměr se drží zatím do 1cm.

PunBB bbcode test

-Fargesia sp. Jiuzhaigou- nové výhony teprve rostou. Loni výška 2,5m

- Phyllostachys bissetii a nuda

PunBB bbcode test

Každodenním měřením ve stejnou dobu, jsem pozoroval rychlost růstu jednotlivých druhů.
Můj rekord v růstu předvedla Ph. parvifolia. Mezi 18.6. -18:00 a 19.6. -18:00 narostla o 40 cm.

44

Re: výhonky 2013

karlos.mexican napsal:

ahoj lidi
můžete mě někdo poradit,  jak sem dávat fotky?
mam první bambusy a je to super,nádhera a relax. dnes jsem byl na zahradě a nemohl jsem odejít.  jen jsem se kochal.
dík karlos

Stačí je poslat na wufeng@bambusy.info a já je sem přidám.

45

Re: výhonky 2013

Konečně jsem měl čas něco vyfotit:

Phyllostachys aureosulcata USA - dvouletá sazenice

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Pleioblastus viridistriatus auricoma


PunBB bbcode test

Pleioblastus viridistriatus Chrysophyllus

PunBB bbcode test

46

Re: výhonky 2013

Fargesia murieliae Jumbo

PunBB bbcode test

Fargesia nitida Black Pearl - čerstvě vysazeno

PunBB bbcode test

Fargesia nitida - murieliae hybrid - dvouletý trs


PunBB bbcode test

Fargesia demissa - čerstvě vysazeno

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

47

Re: výhonky 2013

Phyllostachys aureosulcata Argus - nádherný nový kultivar, barevnost stébel je opravdu úžasná

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys bissetii

PunBB bbcode test

Sasa kurilensis Shimofuri

PunBB bbcode test

Sasa oshidensis

PunBB bbcode test

48

Re: výhonky 2013

zaslal karlos.mexican: ahoj lidi
tak už jsem fotil moje první bambusy. zatim jsou jen na jednom místě, ale už plánuju další.
ještě se vás chci zeptat. jak je to ze sásenim bambusů do svahu - 45° (phyllostachys) je to jižní svah a dost slunce 8-19 hod.
díky za názory a rady. karlos

Phyllostachys nuda

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata Lama Tempel

PunBB bbcode test

Phyllostachys nuda a Phyllostachys aureosulcata Lama Tempel

PunBB bbcode test